„Počasí nám přálo. Dětí se dostavilo kolem sto padesáti, horší to bylo v té dospělé kategorii, tam byl oproti loňsku úbytek, což nás mrzí, ale celkově se to vydařilo. Žádné faux pas se neudělalo, a za organizátory mohu říci, že jsme byli s průběhem spokojení,“ hodnotí sobotní vydařený Bike Maraton Kněžice hlavní pořadatel František Boudný.

Vypsáno bylo několik kategorií, od nejmenší, po dospělé. V tom hlavním závodě na 50 km se po roce postavil na stupínek nejvyšší Pavel Bartoň. „Vyhrál suverénně, stylem start – cíl,“ nastínil Boudný.

Zlatou ženou sobotního klání byla Petra Veselá, která si nějaký ten kilometr najela dokonce navíc! „To je klasika, každý rok nám vždycky někdo zabloudí. I když jsou tratě dobře značené, tak někdo z ní sjede, nastane davová psychóza a ostatní jedou také jinam. Letos dojeli až ke kostelu v Opatově, kde si uvědomili, že to asi není správná trasa. Petra Veselá mezi nimi také byla. I tak ale vyhrála,“ usmívá se Boudný.

Hobby závod na 25 km opanovalo duo Jaroslav Tuna, Jana Kuchařová.

Skvělé výkony pak předváděla mládež. „Dohromady bylo sto padesát dětí, což je pěkné, jen škoda, že kategorie od 10 do 14 let nebyla více obsazená. Jinak to bylo povedené, a budeme věřit, že za rok uděláme další ročník,“ dodává František Boudný, který vyzdvihl pomoc sponzorů a všech čtyřiceti organizátorů Bike Maratonu Kněžice.