Čtvrtfinálová série, hraná na tři vítězná utkání, odstartovala minulý pátek v Olomouci. „Oni byli favoritem utkání, ale kluci dodrželi slovo a všichni si ten čas udělali, takže jsme tam odjížděli v plné možné sestavě, a na našem výkonu to bylo znát, měli jsme to dirigované, i pod doskokem jsme měli sílu,“ říká trenér BC Vysočina Petr Pešout.

I přesto ale Hanáci vstup do vyřazovací části zvládli lépe. Vyhráli 80:71. „My jsme zachytili jejich nápor, a také jsme vedli, ale ve druhé čtvrtině šli oni do šestibodového vedení, a přestože jsme to stáhli v poločase na 41:40, tak bohužel ve třetí čtvrtině nám na chvíli vypadla střelbička, a domácí se znovu odtrhli. Snaha nám ani minutu nechyběla, ale na výhru jsme nedosáhli,“ zhodnotil porážku Pešout.

V neděli na domácí půdě ale jeho tým připravil soupeři ještě těžší chvíle. „To byla pro Olomouc trochu jiná kávička,“ culil se kouč jihlavských basketbalistů, kteří se vypořádali s agresivní hrou hostů nadmíru dobře. „Řekli jsme si, že se zmlátit nenecháme. A kluci se nedali. Opravdu bojovali až za nějakým limitem,“ chválí svůj tým Petr Pešout.

Vydrží, nebo padnou

Skvělá divácká kulisa hnala Vysočinu za úspěšnou odvetou. „Do šatny jsme šli za stavu 43:40 a o přestávce si řekli, že buď vydržíme, nebo padneme,“ popsal pocity v polovině druhého utkání trenér, a nestačil se divit, kolik ještě síly ze sebe jeho svěřenci vysoukali! „My jsme začali neuvěřitelně bojovat, tekla i krev. Do nosu dostal Střážnický, ale vrátil se do hry, a to byl klíčový faktor, protože jemu to šlo. Nápor Olomouce jsme pak ustáli,a v závěru si to pohlídali,“ oddychl si Pešout.

A to znamená, že se zítra na olomoucké palubovce (19.00) začíná „od nuly“! „Nás ten minulý pátek trochu štve, že jsme tam nevyhráli, ale těší nás, že byl soupeř překvapený naším odporem. A i kdyby nás bylo jenom pět, tak budeme bojovat,“ vzkazuje Pešout na dálku Olomouci. „Páteční termín nám sice nesedí, musíme vyrazit zavčasu, protože minule jsme na dálnici hodinu stáli, tak snad tam dorazíme všichni,“ přeje si. „Víme, že nás čeká těžký zápas, oni budou chtít doma vyhrát, ale my se tam pokusíme uspět. Vrací se nám vzpomínky na minulý rok a my chceme postoupit dál,“ tvrdí Petr Pešout.

Další mač, možná rozhodující, je na programu v neděli od 15.30 v Jihlavě. Případný pátý zápas by se hrál ve středu v Olomouci.

Lukáš Krpálek.
Krpálek si otestuje formu v turecké Antalyi