Jihlavská výprava odjela v pátek do Zlína nekompletní. Domácí totiž požádali o změnu hracího termínu z neděle na pátek, a protože takto učinili jen několik dnů před zápasem a ligová komise nic nenamítala, byl trenér Pešout nucen přijmou hned několik omluvenek. „Bohužel kluci pracují a takhle narychlo si vzít dovolenou není jednoduché. Odjeli jsme zkrátka v té sestavě, která byla jediná možná, což byli tři hráči z áčka, dva z béčka, jeden junior a jeden kadet,“ nastiňuje kouč Pešout.

A Zlín toho náležitě využil. I když začátek nebyl ze strany hostů špatný. „Ten nám vyšel. Střídal se koš za košem a domácí si v prvních pěti minutách velké vedení nevypracovali,“ komentuje trenér jihlavských hráčů, kteří se ale pak přestali trefovat. „Možná se projevilo i to, že jsme měli problémy na dálnici a přijeli až dvacet minut před zápasem, takže jsme nebyli tak rozehřátí. Netrefovali jsme ani trestné hody,“ doplňuje.

Domácí se pak chytili a závěr první čtvrtiny jasně ovládli. Jejich převaha pokračovala i ve druhé periodě, která hostům nevyšla střelecky už vůbec. Poločasové skóre bylo jednoznačné a hovořilo ve prospěch Zlína – 47:19.

Třetí desetiminutovka už byla vyrovnaná, ta závěrečná zase více patřila domácím, kteří si vítězství v klidu uhlídali. „V závěru už docházely síly, ale já si cením toho, že to kluci nezabalili a zkusili, co to půjde. Zkrátka je to za námi,“ nedělá trenér Petr Pešout z vysoké porážky vědu.

I. LIGA MUŽŮ – SK. B

ZLÍN – BC VYSOČINA 93:56
Body a sestava BC Vysočina: Bubák a Manák po 16, Dokulil 12, Burina, J. Knetl a Sedmík po 4, bez bodu Neuwirth. Rozhodčí: Kapaňa, Čarnecký. TH: 21/15:23/10. Trojky: 8:0. Čtvrtiny 26:12, 21:7, 22:20, 24:17.