Semifinále mezi druholigovým Podolím, které hrává vždy na špici tabulky a v jejich dresu nastoupil exjihlavský Sedmík, a prvoligovým BC Vysočina, bylo od začátku v režii hostů. Ti vyhráli 90:70.

„Když jsme nasadili to nejlepší, tak jsme to urvali o dvacet bodů, a pak jsme upustili od hry, co chceme hrát v lize. Spíš jsme se soustředili na nácvik signálů a souhry, bylo potřeba se sehrát. Pozitivní bylo, že to fungovalo. Dostali prostor všichni hráči. Bylo to dobré utkání,“ hodnotí trenér jilavského výběru Petr Pešout.

Finále proti Prostějovu, který předtím porazil Žďár nad Sázavou, bylo opět v moci BC Vysočina. Výsledek 94:64 hovoří za vše. „My doufali, že Prostějov přijede v plné sestavě, ale to se nestalo. I tak jsme si řekli, že budeme hrát tak, jak se chceme prezentovat v I. lize. A ten rozdíl narostl na třicet bodů,“ doplňuje Pešout, který byl s předvedenou hrou spokojený.

„Jak jsem říkal, že na papíře to vypadá dobře, tak na hřišti to možná vypadalo ještě lépe. Jen je škoda, že nás ti soupeři neprověřili trochu víc,“ uzavírá trenér.

BC Vysočina: Kočvara, Kantůrek, Picka, Bubák, Číha, Melski, Dokulil, Bzonek, Novák, Burian, P. Knetl.