Do II. ligy vede cesta i přes jednu prohru. V sérii hrané je na dvě utkání bude při nerozhodném stavu 1:1 rozhodovat skóre. Tento systém se jihlavskému trenérovi Petru Šilhartovi ale moc nelíbí. „Třeba v jižních Čechách se hraje na dvě vítězná utkání, což je podle mě lepší,“ komentuje kouč BK.

Posílení, neposílení?

Jeho celek přešel v semifinále přes Husovice, druhý finalista v podobě Tesly Brno si poradil s Boskovicemi. „Ty informace, co se týkají Brna, jsou celkem složité,“ poukazuje trenér Šilhart na článek z webu jihomoravské basketbalové federace, kde se píše, že za Teslu nastoupil v semifinále bývalý extraligový hráč Kočvara. „Prý mají ještě dvě nové posily, ale nevíme, jestli je to pravda, protože se proslýchá, že to tam je jen proto, aby nás Tesla zastrašila,“ říká Petr Šilhart.

Tak nebo tak, Jihlava se brněnského soupeře nebojí. „Je to zajímavá informace, ale i kdyby nastoupili tito hráči, my do obou zápasů půjdeme s tím, že budeme chtít diktovat tempo. Taktika týmu je připravená tak, aby se hra přizpůsobila našemu hernímu projevu,“ tvrdí kouč. „Vsázíme i na vyrovnanou a sehranou lavičku,“ doplňuje.

Zítra od 17. hodin je na programu první finálové utkání na palubovce Tesly, kde v základní části oblastního přeboru Jihlava prohrála 62:64. „Během chvíle jsme u nich měli jedenáct nesmyslných ztrát míčů. Oni nás přehráli našimi chybami. Toho se musíme vyvarovat,“ vzpomíná kouč týmu z krajského města Vysočiny, který naopak doma slavil výhru 68:52.

Co z těchto vzájemných duelů tedy vyplývá? „Musíme být trpělivější, hrát jako s Husovicemi, pokusit se je unavit a bodově jim utéct,“ nastiňuje možnou taktiku Šilhart. „Hlavní bude, aby nám v sobotu neutekli na deset bodů. Pak by to doma bylo těžší,“ míní trenér.

Uhrát si to sami

Jihlavský cíle je jasný - postoupit. „V sobotu to chce uhrát co nejlepší výsledek a nejlépe vyhrát. V neděli se doufám budeme radovat z postupu,“ přeje si Petr Šilhart. „Paradoxem je, že Tesla chce sice soutěž vyhrát, ale postoupit nechce. Nic to ale nemění na tom, že naší prioritou je, uhrát si to sami,“ dodává šéf jihlavské střídačky, který bude moci v obou zápasech využít kompletní hráčský kádr. „Mohu vybírat ze sedmnácti hráčů, což je velmi dobré,“ uzavírá.

Program: SOBOTA – 1. zápas: Tesla Brno – BK Jihlava (17.00, hala Tesla Brno). NEDĚLE – 2. zápas: BK Jihlava – Tesla Brno (10.00, hala na Rošického ul.).