I. LIGA MUŽŮ

BC VYSOČINA – OPAVA B 103:57

Domácí začali v opravu velkém stylu, hlavně díky Strážnickému, který otevřel skóre dvěma trojkami. Po Číhově trefě to bylo už 8:0. Hosté se pak sice probudili, ale první čtvrtina byla prostě v režii jihlavského výběru. Ten si náskok držel a v závěrečné tříminutovce dominoval. Hosté se v tomto úseku nedokázali přes skvělou obranu prosadit, naopak domácí měli přesnou mušku, a tak to bylo po deseti minutách 25:10!

Druhá perioda začala stejně jako ta první. Dvě trojky na úvod ovšem obstarali tentokrát hosté. Novák ale oplácel vzápětí stejnou mincí, čímž soupeřův nápor trochu odrazil. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a body přibývaly postupně oběma týmům, takže v poločase měla Jihlava výhodu sedmnácti bodů.

Jak už několikrát trenér Pešout zmínil, třetí čtvrtina bývá zlomová. A tentokrát se jeho svěřencům povedla, takže se po ní dalo vytušit, že všechny body zůstanou doma. Vysočina se mohla spolehnout na tradiční střelce. Táhl je Novák, pozadu nezůstával ani Strážnický. Dobré rozpoložení a psychickou výhodu ovšem využili takřka všichni hráči BC Vysočina. A když se k tomu přičetla skvělá defenziva a marná střelecká snaha hostů, bylo to po třiceti minutách 73:43! Takže rozhodnuto.

Hosté rezignovali a v posledním dějství už nekladli výrazný odpor. To rozjetí domácí neměli dost a svým fanouškům, kteří vytvořili parádní kulisu, připravili parádní tečku letošního roku.

Body a sestava BC Vysočina: Novák 26, Strážnický 18, Sedmík 12, Číha, Dokulil a Štěpán po 10, Knetl 9, Maňák 8. Čtvrtiny 25:10, 23:21, 25:12, 30:14.

Ostatní výsledky 13. kola: Zlín – Snakes Ostrava 98:89, Komfort Brno – Opava 2010 77:64, Prostějov – Nový Jičín 82:61, Pardubice – Olomouc 81:80.

1. Zlín 13 12 1 1116:951 25

2. Olomouc 13 9 4 1121:1027 22

3. BC VYSOČINA 13 7 6 1060:985 20

4. Prostějov 13 7 6 1069:1080 20

5. Opava B 13 7 6 1043:1098 20

6. Komfort Brno 13 6 7 1114:1059 19

7. Pardubice 13 6 7 1037:1017 19

8. Ostrava 13 5 8 1057:1133 18