I. LIGA MUŽŮ – SK. B

BC VYSOČINA – ŠLAPANICE 76:74

První čtvrtina vyšla domácím, kteří nastoupili s mladíky, náramně, a protože se osmibodový náskok do poločasu o další dva rozrostl, zápas měli svěřenci trenéra Pešouta rozjetý solidně. Nevyzpytatelná třetí perioda žádné velké změny nepřišla. Oba týmy zaznamenaly stejný počet bodů, takže před tou závěrečnou měli domácí stále desetibodový náskok. A protože hosté byli jen v sedmi, dalo se čekat, že jim začnou docházet síly a Vysočina si bez potíží dokráčí pro výhru. Jenže to by nebylo ono, chtělo by se říci!

Jihlavský celek zaznamenal první body až po čtyřech minutách a Šlapanice se tím pádem začaly nebezpečně přibližovat. V 36. minutě to bylo už jen 68:67! Pak Vysočina znovu na chvíli unikla, ale hosté to nevzdali a v závěru dvakrát manko úplně vymazali! O šťastné výhře domácích tak rozhodl půl minuty před koncem Strážnický.

Body a sestava BC Vysočina: Bubák 19, Seidler 13, P. Knetl 11, Strážnický a J. Knetl po 10, Kočvara 6, Dokulil 5, Číha 2, bez bodu – Sedmík, Burian. Rozhodčí: Baloun, Slanina. TH: 19/12:22/13. Trojky: 6:7. Diváci: 100. Čtvrtiny 24:16, 22:20, 17:17, 13:21. (vb)