„I když nás kosí zranění, tak jsme konkurenceschopní, a jsme strašně rádi, že jsme Olomouc poprvé v sezoně porazili. To nám dává víru pro páteční zápas, chtěli bychom to zvrátit v náš prospěch,“ směle plánuje Petr Pešout.

Jeho svěřenci přesně před týdnem prohráli v Olomouci o 12 bodů, doma však porážku oplatili, a výhrou o 13 bodů zadělali v sérii hrané na tři výhry na drama. „Je právě moc důležité, že jsme i v té oslabené sestavě dokázali vyhrát. Dokonce jsme je porazili o víc, než oni nás. Ale teď není důležité, jestli se vyhraje o padesát, stačí o bod,“ ví kouč basketbalistů BC Vysočina.

Dnešní mač v Olomouci začne v 19 hodin. „Já doufám, že se někteří kluci dají do kupy, a my tam odcestujeme v relativně slušné sestavě,“ přál si na začátku týdne Pešout. „Chtěli bychom domácí, kteří nastoupí určitě kompletní, potrápit. Nedáme jim to zadarmo a zkusíme jim to překazit, my sezonu ještě končit nechceme,“ má jasno trenér.

Ale na Hané to bude „peklo“. „V Olomouci je problém udržet klíčové hráče. My jsme Dedka, Sehnala a Martina Nováka u nich odřízli od balonu, ale tím pádem byly volné střely pro ostatní, a vynikl někdo jiný. U nás doma nám zase dělal velké problémy Scripcaru, v neposlední řadě i Urbánek,“ ví trenér o olomoucké síle. „Důležité bude, abychom je nepouštěli vůbec do laufu. Ty opory chtějí hrát, střílet, hrát do koše, a to my nesmíme připustit,“ plánuje Petr Pešout.

Suma sumárum, výkon musí jeho tým podat maximální. „Hlavně kolektivní výkon v obraně. Ona tato série bude právě o obraně. Moc bodů relativně nepadá, jedná se i o tvrdší utkání, každý jednoduchý koš má cenu zlata,“ tvrdí kouč Jihlavy, který věří, že psychická výhoda by mohla být na straně jeho celku. „Je pravda, že oni byli v neděli mírně nervóznější. Od nás je cítit, že chceme kousat a jdeme za tím. Kluci chodí do těch soubojů zpevnění, a to se nelíbí nikomu,“ uzavírá.