Poslední kolo rozluští tajenku, který z trojice týmů Snakes Ostrava, Pardubice, BC Vysočina doplní trio Komfort Brno, Nový Jičín, Basket Opava ve skupině play-out. Do ní jdou čtyři nejhorší celky.

A přestože byl jihlavský výběr před víkendem mimo tyto pozice (díky lepšímu skóre), může se stát, že po zítřku bude držet černého Petra právě on. „Nejsme v nejvýhodnější pozici, ale budeme doufat, že nám nahrají ostatní výsledky,“ říká kouč BC Vysočina Petr Pešout, který ví, že díky vzájemným zápasům jsou na tom lépe soupeři, kteří v případě výher pošlou do nevyzpytatelné skupiny právě Vysočinu.

Ta navíc v posledním kole základní části hostí v neděli od 15.30 první Zlín! A získat vítězství, které by udrželo naději na postup do lepší skupiny, bude těžké. Nicméně nereálné to prý není!

Rovnocenný soupeř

„My chceme vyhrát, chceme porazit lídra. Jsme rovnocenným soupeřem pro všechny,“ nebojí se trenér Pešout výběru, který prohrál jen dvakrát. „Jejich síla je samozřejmě ve výšce, mají tam velké věže. Nemají slabinu, ale dají se porazit, když podáme super výkon, jaký jsme předvedli posledně v Brně. Musíme je zkusit uběhat,“ plánuje Pešout, který by byl rád, kdyby tým navázal na střelecké představení z Komfortu. „Já doufám, že jsme se uklidnili a ty pochyby, jestli jsme nebo nejsme střelci, šly do pozadí, a že klukům ta výhra dodala střeleckou kůráž. Doma prostě musíme vyhrát,“ burcuje své svěřence před těžkou bitvou.

Brzy se tedy rozhodne, jestli bude Jihlava moci bojovat o prvoligové play-off, na což byla z posledních sezon zvyklá, nebo se bude muset smířit se skupinou play-out, kde následně hrozí i baráž.