Je to už tradice, že trenér Petr Pešout přihlásí svůj tým před startem soutěže na turnaj do brněnského Podolí. Tam o víkendu absolvoval dva těžké zápasy. Ze semifinále s Pískem vyšel vítězně (78:72), ve finále narazil na Prostějov, kterému podlehl 82.99. Nicméně výsledky nebyly v tuto chvíli ještě důležité. „Turnaj splnil svůj účel, jsem rád, že jsme ho odehráli, protože nám ty zápasy ukázaly i slabiny, na kterých teď musíme zapracovat,“ říká kouč BC Vysočina Pešout.

V prvním mači se mu líbilo, že dokázali držet krok i mladíci, kterým dal šanci. „Byl to přímo ideální zápas na to, jak si vyzkoušet ty věci, které jsme trénovali, co se může stávat v sezoně. Klíčoví hráči byli v závěru na lavičce, a já měl radost, jak to mladí zvládli,“ potěšilo trenéra.

Finále s Prostějovem už nebylo prý povedené. „Měli jsme k dispozici už Strážnického a Krajcigra, bylo nás deset a já točil všechny, i když jsme nechtěli odkrýt všechny karty, protože s nimi hrajeme za čtrnáct dní v lize. Ale je pravda, že se nám ten zápas moc nevyvedl, byli jsme vlažnější, soupeř byl agresivnější, přehrával nás jeden na jednoho,“ uznal Pešout.

Ilustrační foto.
Derby nevyšlo celému týmu

Teď však už přemýšlí nad nedělí. Začíná totiž liga, a protože Vysočinu přesunuli ze západní skupiny do východní, bude to znovu něco nového. „Je to fráze, ale bude to vyrovnané a každá výhra se bude počítat. Může to dopadnout všelijak. Náš předsezonní cíl je udržet se, ale tajně doufáme, že bychom mohli opět pokukovat po play-off,“ říká trenér Jihlavy.

Ale sám ví, že tým si musí sednout. „Je dobře, že budeme mít široký kádr a bude z čeho vybírat, ale bude to také chvilku trvat, než to sladímea ti noví hráči se zapracují do systému. Chce to chvilku čas, ale já věřím, že by to mohlo být dobré,“ přeje si Petr Pešout.

Na úvod jeho tým v neděli 23. září od 15.30 vyzve v hale na Rošického ulici Zlín, který v minulé sezoně vyřadil v semifinále. „Z losu jsme nebyli moc nadšení. Celá série s nimi byla vyhrocená, to hráči mají v paměti, ale chceme se porvat o první body. Domácí prostředí by mělo být důležité, ač Zlín patří k největším favoritům, protože dobře posílil, tak my do sezony chceme vstoupit výhrou. Naladit se na vítěznou vlnu,“ dodává basketbalový stratég BC Vysočina.