BC VYSOČINA– NYMBURK B 76:80

Hosté svou největší hvězdu, reprezentanta Martina Peterku nepřivezli, nicméně přijeli se čtyřmi hráči, kteří už mají co do činění s nejvyšší soutěží. „A to byla pro nás škoda, protože dva z nich nám dělali veliké problémy,“ říká kouč Vysočiny Petr Pešout.

Ale jeho slova zprvu vyvracel výkon domácích basketbalistů. Na nich bylo znát, že už jsou nažhavení a těší se na zápas, ve kterém půjde o body. Jejich aktivní hra dělala nymubrské záloze problémy, a tak se nebylo čemu divit, že body naskakovaly více na straně BC. „My jsme do zápasu vstoupili parádně, dařil se nám rychlý protiútok, a i v postupném jsme byli úspěšní. Vedli jsme 17:10, a tu první jsme vyhráli v pohodě,“ poukazuje na konečný čtyřbodový náskok.

V podobném duchu se nesla i druhá desetiminutovka. „Opět byla z naší strany dobrá. Nedali jsme sice pár šoupáků, ale dařilo se nám soupeře nutit k improvizaci. My jsme věděli, že jsou silní v nacvičených signálech, a proto jsme je chtěli z těch pozic vytlačovat, a to se dařilo,“ mnul si Pešout ruce nejen nad poločasovým skóre 46:37, ale také nad výkonem svých svěřenců.

Jenže pak přišla obávaná třetí perioda, a ta už tak povedená nebyla. Nymburští přidali na důrazu, to domácí rozhodilo, a rázem z toho bylo drama. „Nepovedlo se nám šest minut třetí čtvrtiny. Tam jsme dovolili soupeři se nám přiblížit, od té chvíle to byl boj,“ poukazuje na důležitou pasáž jihlavský trenér. „Kdybychom to v tuhle chvíli zvládli lépe, tu poslední čtvrtinu bychom si pohlídali, ale chyběla tam zkušenost,“ přidal.

Nicméně i tak bylo dál o co hrát a Vysočina nesložila zbraně. V závěrečné periodě se dostala do velmi dobré pozice, dvě minuty před koncem vedla 76:72. „Ale my jsme pak už nedali koš,“ kroutil hlavou Pešout nad zbabraným koncem. To hostující záloha byla produktivnější a osmi body dokonala obrat!

„Hráli jsme hezký basketbal, to utkání se muselo divákům líbit, ale bohužel jsem nezvládli koncovku. Máme v družstvu tři nebo čtyři nové hráče, a bude potřeba čas, aby si to sedlo. Ale už teď Jakub Novák předvedl, že by mohl být jedním z lídrů. To pozitivní je, ale jinak je to smolná porážka, která nás mrzí,“ dodává trenér.

Body a sestava BC Vysočina: Maňák 18, Číha 17, Bubák 17, Krajcigr 10, Strážnický 6, J. Novák 4, Kantůrek 3, Široký 1, bez bodu – Fical, Dokulil, J. Knetl, P. Knetl. TH: 21:16. Trojky: 4:6. Fauly 22:23. Čtvrtiny 22:18, 24:19, 18:24, 12:19.

Ostatní výsledky 1. kola: Sokol pražský – Litoměřice 66:80, GBA – Plzeň 59:70, USK Praha B – Písek 80:68.