I. LIGA MUŽŮ – SK. B

BC VYSOČINA – OPAVA B 95:87

Jihlavští basketbalisté na nic nečekali a do soupeře se zakousli. „Úvod zápasu nám vyšel na jedničku s hvězdičkou, míč šel krásně z ruky, trefovali jsme se, a když se přidala výborná obrana, tak jsme od začátku byli pány na hřišti,“ těšil trenéra Petra Pešouta nejen herní projev, ale také narůstající skóre ve prospěch jeho týmu. Ten měl po deseti minutách náskok osmi bodů.

Hosté si nevěděli rady s domácími borci ani ve druhé čtvrtině. „Trefili jsme tři trojky v řadě a vypracovali si patnáctibodové vedení. Hrát s Opavou takhle vydařeně, to jsem nečekal. Bylo to dobré,“ reaguje Pešout na dobře zvládnutou první půlku, v níž Vysočina kralovala a po zásluze také odcházela do kabin za stavu 55:34.

Na první pohled se zdálo, že zápas je rozhodnutý a druhá část se jen dohraje. Jenže opak byl pravdou. „Takové vedení je to nejzrádnější, což se ve třetí čtvrtině potvrdilo. Nezvládli jsme to, soupeř šel jednoduše přes nás, vsadil na hru jeden na jednoho, agresivní nájezd do gólu, a my s tím měli velké problémy,“ kroutil hlavou jihlavský trenér, který začal mít obavy, protože luxusní náskok se začal pomaličku rozplývat. „My jsme tam naštěstí měli chvilkové povedené pasáže, takže jsme udržovali to desetibodové vedení,“ oddychl si Pešout.

V závěrečné periodě se jeho tým uklidnil a pět minut před koncem měl znovu navrch. „Podařilo se nám to navýšit na 86:66,“ liboval si trenér, který v tu chvíli netušil, že rozhodnuto ještě není! Opava nečekaně zabrala, pomohly jí zbytečné chyby domácích, a začala se znovu nebezpečně přibližovat! V poslední minutě to dokonce bylo jen o šest bodů, ale pak mladičký Kočvara proměnil oba trestné hody, a definitivně potvrdil domácí vítězství.

„Oni vycítili šanci a nepříjemně kousali, ale naštěstí ten čas utíkal a my jsme nakonec šťastně vyhráli, i když zaslouženě. Ale škoda těch nevynucených chyb. Určitě jsme to měli zvládnout lépe,“ má jasno Petr Pešout.

Ten je za výhru rád. „Vítězství je důležité, protože soupeřům pod námi se začínáme vzdalovat. Ale klukům jsem po zápase řekl, že je dobře, že po nás šli celých čtyřicet minut, že si takové pasáže nesmíme dovolit, protože pak je to daleko těžší,“ říká kouč domácích basketbalistů, kteří se na své palubovce představí i tuto neděli. Hostit budou Snakes Ostrava. „Na tenhle zápas to byla s Opavou dobrá příprava. Oni jdou do koše hlava nehlava, a my se na to musíme dobře připravit, tam nebudeme moci dělat tyhle chyby, musíme hrát jako tu první a druhou čtvrtinu, dobře kombinovat a výborně bránit,“ má jasno Pešout.

Body a sestava BC Vysočina: Bubák 23, Krajcigr 20, Maňák 19, Kočvara 12, Číha 11, P. Knetl 6, Široký a Strážnický po 2, bez bodu Dokulil, J. Knetl. Rozhodčí: Musil, Renc. TH: 18/15:28/18. Trojky: 6:3. Čtvrtiny 22:14, 33:20, 18:26, 22:27.