Kouč jihlavských basketbalistů Petr Pešout je od víkendu na soustředění ve Velkém Meziříčí, kam jezdí s mladými výběry tradičně. „Právě nám skončil trénink, jsme na Faitově kopci,“ usmíval se Pešout, který „mučí“ při letním drilu výběry chlapců a dívek U11 a U12, po nich nastoupí starší žákyně U15, a blok soustředění zakončí chlapecké výběry U17 až U17.

Muži BC Vysočina se tak na úvod přípravy musí obejít bez svého trenéra. „Ale někteří mi sem přijedou pomoci, takže spojíme příjemné s užitečným,“ nastiňuje Pešout, že jeho hráči si v rámci soustředění mladých nadějí také máknou.
Teď mají individuální tréninkový plán. „Oni ví, jak se mají připravit, je to o fyzické přípravě, a nám se tento model osvědčil. Já se k nim připojím příští týden, který zahájíme tradičním výběhem do Luk nad Jihlavou. Kluci budou snad spěchat na vlak,“ směje se trenér. „Pak už to bude trochu intenzivnější příprava, protože bude o něco kratší. Jinak bychom měli být v plném složení, což by mělo být oproti loňské sezony plus, že budeme kompletní,“ těší trenéra prvoligového celku Jihlavy, která sehraje první přípravné utkání 24. srpna proti Jindřichově Hradci.

Do týmu BC Vysočina má totiž zamířit několik posil. „Jsme dohodnuti se Žďárem, že by nám měl uvolnit opět Bubáka, a na hostování také Sajdlera. Z Hradce Králové by měl přijít mladý rozehrávač Kočvara, a doufáme, že udržíme Strážnického, který má nějaké nabídky. Jestli to tak dopadne, jak jsme předběžně se všemi domluveni, tak bychom mohli být o malinko silnější než v minulé sezoně,“ dodává Petr Pešout.