Víkend na domácí palubovce zvládli extraligoví junioři BC Vysočina excelentně. Po jasné výhře nad tradičním rivalem z Brna si basketbalisté z Vysočiny smlsli na Zlínu, který porazili o drtivých čtyřicet bodů!

EXTRALIGA JUNIORŮ

BC VYSOČINA – JBC BRNO 86:58

Trenéři domácích si byli vědomi silného brněnského dua Svoboda, Šmíd, a proto dostali speciální úkol Jakoubek s Martinem Novákem. „Jakoubek si vzal na starost Šmída a Svobodu hlídal Novák. Chtěli jsme tyto dva hráče oddělit od zbytku týmu, což se podařilo,“ pochvaluje si trenér Vysočiny Petr Pešout.

První část přinesla vyrovnanou partii. „My jsme protočili více hráčů. Naše hlavní zbraně v tomto utkání byly vysoké nasazení v obraně a rychlý přechod do protiútoku,“ nastiňuje kouč.

Ve druhé čtvrtině si domácí vypracovali mírný náskok a ve třetí desetiminutovce soupeře přejeli. Zbytek utkání se tak už pouze dohrával z povinnosti.

„Maximální pochvalu zaslouží Jakoubek. Jeho nasazení v obraně je neuvěřitelné. Výborně zahrál i Vavřínek na rozehrávce a na pivotu nás drželi Číha a Novák M. Nenápadnou, ale velmi užitečnou práci odvádí Knetl,“ chválí svěřence Pešout a dodává: „Hráli jsme super basketbal. Vše vychází z obrany a tu jsme měli skvělou. Celý tým odvedl úžasnou práci.“

Body a sestava BC Vysočina: Vavřínek 18, Číha 17, M. Novák 16, Knetl 10, Plešingr 8, Pícha 5, Novák 4, Jakoubek 4, Srogončík 2, Spilka 2, bez bodu - Krejčí. Čtvrtiny 22:19, 20:13, 28:7, 16:19.

BC VYSOČINA – PROTON ZLÍN 102:62

První poločas měli více ze hry domácí, kteří také pomalu, ale jistě střádali dostatečný náskok. Až v závěru druhé čtvrtiny Zlín vykřesal naději a snížil na rozdíl osmi bodů.

Po přestávce se ovšem stroj BC Vysočina rozjel naplno. S precizní obranou a drtivými protiútoky si Proton nevěděl vůbec rady. „V této fázi střelecky vynikali Pícha a Knetl,“ přibližuje Petr Pešout, který dal v poslední desetiminutovce prostor všem hráčům, kteří se mu odvděčili vynikající prací a vedení ještě zvýšili.

„Nebývá zvykem, aby nám takto skvěle vyšla obě víkendová utkání. Hráči beze zbytku, naprosto přesně, plnili pokyny, z toho mám největší radost. Vše, co jsme si v týdnu připravili, dokázali v zápase použít,“ smeká před bezchybným výkonem spokojený trenér BC Vysočina.

Body a sestava BC Vysočina: Číha 21, M. Novák 20, Pícha 18, Knetl 15, Vavřínek 11, Plešingr 9, J. Novák 3, Srogončík 3, Jakoubek 2, bez bodu – Spilka, Krejčí. Čtvrtiny 26:17, 20:21, 29:9, 27:15.

Ostatní výsledky - 8. kolo: BK Pardubice - Proton Zlín 70:65, BCM Slez. Ostrava - Sršni Sokol Písek 69:79, BCM Mor. Ostrava - Sokol Vyšehrad 74:82, BK Česká Lípa - BK Opava 80:63, BCM Ústí n. L. - BK BCM Prostějov 75:77, USK Praha - Lokomotiva Plzeň 115:66, Sokol pražský - BA Sparta 63:52. 9. kolo: BK Pardubice - JBC Brno 88:53, BCM Slez. Ostrava - Sokol Vyšehrad 78:65, BCM Mor. Ostrava - Sršni Sokol Písek 44:111, BK Česká Lípa - BK BCM Prostějov 55:85, BCM Ústí n. L. - BK Opava 90:83, USK Praha - BA Sparta 81:66, Sokol pražský - Plzeň 70:53.