Na konci června v Chiemsee absolvoval Bednář polovičního Ironmana a skončil až na 54. místě. „Byl to hodně rychlý závod a bylo extrémní teplo, což mi moc nesedí," říká jihlavský triatlonista.

Rozhodlo kolo

Po plavecké disciplíně vylézal z vody na šestém místě. „To bylo dobré, ale na kole jsem se propadal, protože to byla rovina, a nechytl jsem ani své tempo. Na roviny nemám moc natrénováno, ten cyklistický materiál není takový," mrzí Bednáře propad ve startovním poli. „Pak jsem vybíhal kolem padesátého místa a doběhl až 54. Na takovém závodu je hned znát, když máte krizi, člověk se propadne klidně o třicet míst," doplňuje.

V rámci tréninku si „střihl" ještě dva triatlony v tuzemsku. V Tálíně skončil devátý. „Na sprinttriatlon to bylo celkem dobré," pochvaluje si Bednář, který o týden později na Velkém Dářku bojoval o lepší umístění, ale nakonec ho zrandil defekt na kole. „Bojoval jsem o třetí místo, ale praskl mi drát, a i když se mi běželo dobře, tak to stačilo na patnácté místo," doplňuje.

Na specifický závod se těší

Tuto sobotu si ale hodlá spravit chuť. V rakouském Salcburku je na programu druhé kolo alpského triatlonového poháru, kde ho opět čekají mnohem náročnější distance – 1,9 km plavání, 90 km na kole a 21 km běhu. „Je to trochu specifický závod, protože v sobotu je na programu sprinttriatlon, který nepůjdu nejspíš úplně naplno, ale myslím, že by mě na nedělní hlavní závod mohl nakopnout. Doufám, že mi to tam sedne, protože tratě jsou tam víc zvlněné a mělo by mi to vyhovovat," uzavírá Tomáš Bednář.