Slovakman v Nitře je zároveň druhým kolem Československého poháru v dlouhém triatlonu, na který reprezentant pražského TRIEXPERT TEAMU ale málem neodjel.

„Nechtěl jsem to absolvovat. Že to pojedu, jsem se rozhodl až v neděli,“ říká jihlavský triatlonista. „Beru to spíš jako takový test. Plavání a kolo chci odjet, a i když bych to chtěl dokončit, tak nevím, jestli to doběhnu. Pojedu to z plného tréninku a ten maraton v takovém počasí ubere dost sil,“ doplňuje.

Letní počasí, které o sobě dalo v posledních dnech vědět, mu ale prý nevadí. „Mně to vyhovuje a jsem rád, že začalo být konečně teplo,“ komentuje závodník, kterému prý sobotní závod hodně napoví.

Bednář také doufá, že se mu začne blýskat na lepší časy a černá série nepříjemností, kterými si od začátku roku musel projít, už skončí. „Co se mi za tuhle půlsezonu všechno přihodilo, to se mi za těch deset let dohromady nestalo,“ kroutí hlavou triatlonista, který naposledy závod nedokončil kvůli defektu na kole. „Před týdnem jsem byl na závodech a pět kilometrů před cílem jsem z prvního fleku píchnul. A protože to byl sprint, tak jsem musel skončit a do cíle mě dovezli až policisté,“ dodává Tomáš Bednář.