V úvodním utkání, kdy český mistr těsně prohrál s Bielle, se do bezedného koše trefil jedenáctkrát. Minulý domácí zápas, kdy jediný český zástupce v Eurocupu rozdrtil Ventspils 79:57, se prosadil osmkrát.

Ve druhém duelu před domácími fanoušky se Benda a spol. chystají na německý Bamberg, který má na svém kontě dvě vítězství.

„Utkání s Bambergem je jedno z nejdůležitějších utkání v eurocupové sezoně. Hrajeme doma a výhoda domácího prostředí nám musí přinést výhru. Ve čtyřčlenné skupině je povinnost vyhrávat doma. Bamberg má možná psychickou výhodu, protože dvakrát vyhrál,“ řekl pivotman Benda.

„Já věřím, že jim jejich sebevědomí utneme a předvedeme daleko lepší basket než oni,“ dodal rodák z Jihlavy, který byl podle nymburských fanoušků nejlepším hráčem za měsíc listopad.

Studovali jste hru budoucího soupeře?
Zatím jsme se na Bamberg nepřipravovali. Podle zatím známých indicií mají výborné hráče na pozicích křídel a rozehrávače. Mají dobré procento trojek.

Takže v obraně žádná práce pro vás?
V žádné případě. Jednak je obrana kolektivní práce a za druhé hodně hrají pick and roll s dlouhými hráči, a tam bude moje hra vidět.

Mají hodně cizinců. Zaručuje počet cizinců zároveň i kvalitu?

To není záruka kvality. V Německu je běžné, že většinu týmu tvoří cizinci a domácí hráči jsou v menšině.

Bamberg hraje špatně poslední čtvrtinu. Ve Ventspilsu ji prohrál a slabou hrou v posledních deseti minutách málem prohrál s Biellou. Využijete toho nějak?

My se budeme snažit, aby měl každou čtvrtinu špatnou (úsměv). Nemůžeme spoléhat, že i ve třetím zápase budou hrát v poslední čtvrtině bídně a spoléhat na to, že je v poslední čtvrtce přejedeme až budou nervóznější.

V Německu bylo na zápase s Biellou více než šest a půl tisíce diváků, na vašem domácím zápase proti Ventspilsu „jen“ čtyři a půl tisíce. Není to škoda, že jich bylo tak málo?

Abych pravdu řekl, my jsme se spoluhráči mysleli, že přijde na první zápas ještě méně fanoušků a mile nás svou návštěvou překvapili. Také není důležité, kolik diváků přijde, ale jakou atmosféru jsou schopni vytvořit. Na zápas s německým týmem předpokládám, že přijde o hodně více fanoušků. Zápas to bude vyrovnanější a rozhodovat se bude v koncovce.