Zařazení nové kategorie je nejvýznamnější novinkou letošního závodu Předvýběr.CZ Bike Maraton Vysočina 2024. „Zařazením nové kategorie vycházíme vstříc vyznavačům nového cyklistického trendu,“ uvedl jeden ze spoluorganizátorů závodu František Boudný. „Závodníci pojedou jedeadvacet kilometrů a startovat v této kategorii mohou ženy i muži.“

Před startem hlavního závodu na dvaačtyřicet kilometrů, který je naplánován na jedenáctou hodinu, proběhnou dětské závody. Připraven je rovněž jedenadvacetikilometrový půlmaraton.

Podívejte se na momentky z minulých ročníků Bike Maratonu Vysočina:

Také letošní Bike maraton proběhne pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Miloše Vystrčila. „Letos je to už počtvrté. Moc si vážíme, že nám tak významný vysočinský rodák zachovává přízeň. A mám radost, že i letos odstartuje hlavní závod,“ dodal Boudný.

Co je gravel cyklistika?
Gravel bikes jsou v poslední době dynamicky se rozvíjející kategorií kol. Kombinují aerodynamický posed a rychlost silničního kola. Díky širším plášťům a odpružení přináší pohodlí, pokud se rozhodnete sjet mimo upravené cesty.