„Rok 2019 byl zatím nejúspěšnější. My jsme to zase posunuli,“ sám tomu pomalu nemohl Josef Bílek uvěřit, co vše jeho svěřenci během letoška dokázali. „Máme dohromady 203 medailí,“ poukázal na to nejprůkaznější.

Radost má ale hlavně z jedné věci. Té zásadní! „Že je to baví,“ těší ho přístup reprezentantů Reborn klubu. „I když jsou tréninky dřina, tak je vidět, že to dělají rádi,“ doplňuje.

Vezrou se na vlně

A s tím jsou spojené i výsledky. Pokud sportu obětuješ, rád tě odmění. „Hrozně důležitá je i ta vlna, na které teď jsme. Já říkám, že to je zvyk, když začneš vyhrávat, tak budeš a chceš vyhrávat pořád,“ míní Josef Bílek. A že se jeho svěřenci vyhrávat naučili.

Ilustrační foto.
Nám to neskutečně lepilo, rozplýval se po výhře Pešout

„Oni už na ty turnaje s tím cílem jezdí. Osmdesát procent je to o hlavě. Jakmile mají zkušenost a podařilo se jim vyhrát, tak není nic nedostižného. Letos si opět dokázali, že se dá vyhrát na Světovém poháru, na mistrovství republiky i světa,“ neskrývá radost, ale následně euforii krotí. „Není to nekonečné. Já je přesto udržuji nohama na zemi, ať neblázní a nejsou rozhození z nějakého neúspěchu,“ dodává.

Vládne pohoda

K tomu, aby přicházely úspěchy, je ale potřeba dobré zázemí. A to Reborn vytvořil. „Určitě nám ta nová tělocvična hodně pomohla. Máme možnost udělat více tréninků,“ reaguje Bílek, který chválí za skvělou práci nejen svěřence, ale i rodiče. „Přibylo dost dětí, takže je kde brát. Navíc rodiče suprově spolupracují. Vládne tady pohoda,“ libuje si šéf klubu. „Důležité určitě byly i zahraniční kempy, na které se jezdilo. Těch faktorů je milion. I díky podpoře svazu, kdy můžeme konzultovat různé věci s reprezentačními trenéry, Kraje Vysočina a ministerstva školství jsme mohli začít dělat specializované tréninky pro závodníky,“ doplňuje.

Teď je ale rád, že si může na chvíli odpočinout. „Ten rok byl brutální, co se týká náročnosti, ale přesto jsme si to všechno užili. Stmelila se parta. Pořád se tím bavíme. Je to taková rodina,“ uzavírá Josef Bílek.

Ilustrační foto.
Hokejoví junioři Dukly oběma favoritům podlehli