Předchozí
1 z 6
Další

Zápas amerického fotbalu mezi Vysočina Gladiators a Blades Ústí nad Labem.Vysočina Gladiators.Zdroj: Deník / Jaroslav Loskot

Do letošních ročníku soutěží České asociace amerického fotbalu se přihlásilo šestnáct celků. Nejvyšší soutěž bude hrát pět z nich.

Mezi elitou bude letos chybět kvarteto účastníků - Brno Sígrs, Ústí nad Labem Blades a Prague Mustangs se rozhodli tento ročník vynechat. Další tradiční účastník nejvyšší ligy, Pilsen Patriots, nastoupí ve druhé lize.

Každý celek odehraje v ČLAF šest zápasů, se dvěma soupeři se střetne dvakrát, se dvěma jednou. První dva týmy po základní části sehrají finálový duel o Czech Bowl.

Jaký je program zápasů Gladiátorů?

PŘEROV MAMMOTHS

10.7., 15.00, v Přerově

Utkání Přerov Mammoths (v bílém) vs. Vysočina Gladiators ještě ve druhé lize amerického fotbalu.Utkání Přerov Mammoths (v bílém) vs. Vysočina Gladiators ještě ve druhé lize amerického fotbalu.Zdroj: Deník/Jan Pořízek

Tradiční tým zatím na významnější úspěch čeká. Vloni sice dokázal porazit Steelers, ale na cenný skalp Mamuti v dalším průběhu už nenavázali.

OSTRAVA STEELERS

18.7., 16.00, stadion FC Vysočina
22.8., 16.00, v Ostravě

Paddock liga, Vysočina Gladiators - Ostrava Steelers.Paddock liga, Vysočina Gladiators - Ostrava Steelers.Zdroj: Redakce

Ostravané byli třikrát v řadě ve finále, ale ani jednou nedokázali zopakovat letitý titul z roku 1997. Rovněž letos by měli patřit k hlavním aspirantům účasti v Czech Bowlu.

PRAGUE LIONS

31.7., 19.30, stadion FC Vysočina
15.8., 16.00, v Praze

Paddock liga Gladiators (v šedém) vs. LionsPaddock liga Gladiators (v šedém) vs. LionsZdroj: Redakce

Lions do loňské sezony nenastoupili. Vzhledem k tomu, že ročník nebyl dohrán, budou Pražané vstupovat do soutěže jako obhájci posledního Czech Bowlu.

BRNO ALLIGATORS

29.8., 16.00, stadion FC Vysočina

Utkání amerického fotbalu mezi Vysočina Gladiators a Brno Alligators.Utkání amerického fotbalu mezi Vysočina Gladiators a Brno Alligators.Zdroj: Deník/Jaroslav Loskot

Brno letos neuvidí derby, protože Sígrs se do soutěže nepřihlásili. V soutěže budou Aligátoři podle prognóz bojovat s Přerovem o čtvrtou příčku.

AMBICE GLADIATORS

Vysočina GladiatorsVysočina GladiatorsZdroj: Deník/Jaroslav Loskot

Tým z Vysočiny vloni kráčel soutěží neporažen a byl největším adeptem na zisk vítězné trofeje. Pandemie byla ale proti.

Kádr Gladiátorů pro letošní rok je kompletní. Po odchodu hostujících hráčů Prague Black Panthers muselo vedení tým doplnit.

Přišli defenzivní lineman Matěj Večes, který vloni z důvodu zranění nehrál a působil jako trenér u Prague Mustangs. Ofenzivní lajnu posílí Jakub Králík, který v minulosti působil několik let v německé GFL.

Na hlavní pozici quarterbacka bude letos hrát Clark Hazlett, který působil na univerzitě Linfield college v Oregonu. „Jako každý rok stavíme tým tak, aby dokázal bojovat o titul. Jsem rád, že v týmu zůstalo v podstatě celé hráčské jádro,“ uvedl pro svazový web ČAAF hlavní trenér Ondřej Paulus.