Různé sporty Vendulu bavily od útlého věku. „V šestnácti letech jsem se rozhodla s něčím začít, ale měla jsem pocit, že už jsem stará na to, abych mohla být v něčem dobrá. Většina sportovců začíná už od mala,“ popisuje Vendula s tím, že pak začala uvažovat nad boxem, nikdy totiž neviděla boxovat děti a tak ji napadlo, že na takový sport by mohla mít správný věk. „Hned po prvním tréninku jsem věděla, že přesně tomu se chci věnovat,“ vzpomíná čerstvá vítězka.

Mistrovství v boxu je třídenní turnaj, kde každý boxer může zápasit jednou za den. Vítěz z každé dvojice postupuje do dalšího kola. Žen bývá méně, proto Sedláčková boxovala dva dny. „Můj první zápas skončil velice rychle a to už v prvním kole technickým knock-outem. Překvapilo mě to, protože jsem nikdy před limitem nedobojovala,“ podivuje se Vendula, které díky brzkému vítězství zbylo více síly do sobotního finále.

Vendula Sedláčková vyhrála šestého října Mistrovství České republiky v boxu.V závěrečném zápase se postavila proti zkušenější boxerce ze Slovenska, která měla na kontě šestkrát více zápasů a z toho pouze dvě porážky. „Mnohem více mě ale znepokojovalo to, že byla levačka. Boxovat proti levákům je prostě peklo, všechno co jsem zvyklá dělat, na leváky prostě neplatí,“ přiznává počáteční potíže boxerka a dodává, že po prvním kole výsledek příliš růžově neviděla. Zbylá dvě kola ale otočila jasně ve svůj prospěch. „Snad poprvé jsem po skončení zápasu nečekala na výsledek nervózní,“ dodává.

Ačkoliv se box na první pohled zdá jako drsný, Vendula ho nepovažuje za víc nebezpečný než ostatní sporty. „Vyjde na stejno, jestli dostanu ránu rukavicí nebo míčem. Žádné zranění jsem nikdy neměla, jenom pár modřin,“ podotkla Sedláčková. O tom, jak má box ráda svědčí i to, že ji nikdy nenapadlo s ním přestat a nad jinými sporty také nepřemýšlí. I když je někdy náročné skloubit studium na univerzitě a průměrně čtyři tréninky za týden.

Box ale nezměnil jen její časový rozvrh nebo fyzičku. „Kompletně se změnily moje priority. Dřív pro mě volný čas znamenal flákání se s kamarády, diskotéky a popíjení dlouho do noci. Jenže po vydařené párty se těžko chodí v neděli na trénink,“ přemítá šampionka, pro kterou se tréninky staly důležitější než všechno, co předtím dělala. „Alkohol jsem přestala pít úplně a naopak mě začala zajímat výživa a zdravý životní styl,“ dodala. Na jednom z tréninků také poznala svého přítele, který se věnuje smíšeným bojovým uměním (MMA). „Díky boxu jsem získala řád v životě a také spoustu nových kamarádů. Vzal mi asi jen to, že už na své ostatní přátele nemám tolik času, ale myslím, že to chápou a podporují mě,“ shrnula mistryně Vendula Sedláčková.