„Bereme to jako neúspěch,“ přiznává jedna z členek reprezentačního výběru a hráčka PSJ Jihlava Jana Braunová, ale jedním dechem dodává: „Na předešlých šampionátech se zápas o třetí místo nehrál, byly dvě bronzové medaile. Letos se nám tak vlastně povedlo zopakovat dva roky starý výsledek.“

Češky prošly úvodem šampionátu ve velkém stylu. Po povinných výhrách nad trpaslíky z Estonska a Bosny přehrály i nebezpečné Srbky a do čtvrtfinále šly z první příčky. V něm předvedly svůj nejlepší výkon. Porazily 3716 kuželek a s velkým přehledem poslaly domů Rumunky.

Jenže pak přišel nepovedený zápas s Maďarskem, který umocnila prohra v duelu o třetí místo proti Německu. Konec tak byl hodně hořký. „Mrzí hlavně prohra s Maďarskem. Zápas se nám nepovedl, hlavně jeho konec,“ ví Braunová.

Ta se naopak svými výkony platila za příjemné překvapení. Za prakticky nedostižnou rakouskou legionářkou Hanou Wiedermannovou byla druhou nejúspěšnější hráčkou českého výběru. A sluší se připomenout, že celou sezonu hrála jen druhou ligu.

„Zahrála jsem čtyři šestistovky, to se mi nepovedlo za celou sezonu. Asi za to může kvalita drah, která byla na jiné úrovni než v lize, ale za sebe říkám, že jsem spokojená stoprocentně,“ svěřuje se.

Pro tu hned po návratu z Rokycan začala každodenní rutina. Jako maminka na mateřské se rozhodně nenudí a konec kuželkářské sezony jen vítá. „Bylo toho teď hodně, už jsem ráda že je konec. Jsem unavená. Hned po druhém zápase jsem dostala virozu, mám šílenou rýmu. Celé mistrovství jsem měla ucpané dutiny, slyšela jsem jen tak napůl,“ léčí se z „výletu“ za hranice všedních dní.