Úvodní los vyhráli domácí Gladiators a zvolili příjem v druhém poločase, na míči tak začali pražští Lvi. Na začátku zápasu se oba týmy spíše oťukávaly a úvodní drivy příliš ofenzivního vzrušení nepřinesly. Druhý drive Lions byl o poznání lepší a vygradoval 33 yardovou přihrávkou Mumpreyho na Suchého, Lions šli do vedení 6:0.

Domácím nebylo o moc lépe ani v následující akci, Lepičovi totiž při returnu vypadl míč, kterého se zmocnil opět tým z hlavního města. Lions této chyby i díky mnoha penaltám využili a z hranice 2 yardů doběhl quarterback Lions Shazzon Mumphrey do end zóny Gladiators, načež režíroval dvoubodovou konverzi přihrávkou na Suchého - 14:0 pro Lions.

Na úvod nové sezony třetí ligy si hráči Velkého Meziříčí (v červeném) dělili body s Dolním Benešovem (v modrých dresech).
Bod je málo, zkušenější sestava se neprosadila, mračil se nespokojený Šimáček

Domácí tým ale ani tento sled událostí nepoložil a zejména díky zlepšené passové hře se jim podařilo odpovědět. Clark Hazlett našel krásnou 58 yardovou přihrávkou Davida Caltu a ten snížil na 7:14.

Do druhé čtvrtiny vstoupili domácí stejným způsobem, jakým ukončili tu první. Vojtěch Kolář, který v sestavě nahradil zraněného Dunovského, si připsal 45 yardový běhový touchdown a srovnal skóre zápasu. Lions jen těžce hledali odpověď a tak přišla řada opět na Gladiators, konkrétně se dvakrát blýskl Petr Čermák. Nejprve krásným puntem přišpendlil Lions na hranici 1 yardu a po puntu Lions si připsal zachycený touchdown. Oba týmy tak šly do šaten za stavu 21:14 pro Gladiators.

Druhý poločas patřil obraně Gladiátorů, která držela Lions na uzdě a svůj dobrý výkon korunovala touchdownem - Jan Kabát si vynutil fumble na hostujícím quarterbackovi v end zóně, jeden z jeho spoluhráčů zalehl míč a Gladiators tak odskočili na rozdíl 28:14. V následujícím průběhu ovšem neproměnili 2 pokusy o field goal a dali Lions šanci vrátit se do utkání.

Lídrem je v týmu účastníka krajského přeboru Sapeli Polná zkušený záložník Filip Dvořáček (v červeném dresu) již čtvrtou sezonu. Zažívá tak postupnou proměnu mužstva.
Hrajeme pro radost, užíváme si to, usmíval se kapitán Sapeláků Dvořáček

Tým z Prahy pod vedením Shazzona Mumphreyho této šance využil a zejména díky zlepšené hře vzduchem dokázal reagovat. Nejprve se 27 yardovou zachycenou přihrávkou prezentoval Janota a připsal 6 bodů na konto Lions. Gladiators v následujícím drivu chybovali a po špatném snapu nabídli šanci Lions na srovnání zápasu. Mumphrey si s ní poradil zkušeně - nejprve našel krásnou 37 yardovou přihrávkou Hlaváčka a následně 12 yardovou přihrávkou Ruize, který se dostal až do end zóny domácích - 28:26 a Lions šli na dvoubodovou konverzi.

Zde se famózním zákrokem blýskl domácí Jan Krs, který výborně hrajícího Ruize zastavil na hranici end zóny. Lions tak volili on side kick, který ale zalehl domácí Kaločai a získal míč pro Gladiators. Ve zbývajících dvou minutách už se skóre ani jeden tým nepohnul a Gladiators tak porazili Lions 28:26.