Předchozí
1 z 5
Další

Gladiátoři tak finišují s přípravou na novou sezónu. V ní jsou nalosováni do skupiny Sever, kde jim budou za protivníky loňský finálový soupeř Ostrava Steelers, Ústí nad Labem Blades a Pardubice Stallions. Na východě Čech Glads nový ročník v sobotu třiadvacátého března rozehrají.

Se soupeři ze skupiny odehrají Gladiators dvě utkání doma/venku. Skupinu Jih tvoří Znojmo Knights, Přerov Mammoths, Nitra Knights a Bratislava Monarchs. S těmito celky se poměří pouze jednou.

Jaké jsou novinky v týmu dvojnásobného tuzemského šampiona?

POSÍLENÍ OFENZÍVY

Souboj ofenzivně laděných týmů nabídl fanouškům skvělých třiaosmdesát bodů a těsnou výhru 42:41 Nitra Knights. Rytíři (v bílém) tak připravili hráčům Vysočina Gladiators první porážku v sezoně.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Vloni nejproduktivnější útok, vedený hráčem roku 2023 Janem Dundáčkem, dostal k ruce další dvě ofenzivní posily. Ze srbského Kragujevace přišel running back Ashton Heard. Toho Glads poznali při loňském vzájemném souboji v CEFL Cupu, když jejich konto zatížil čtyřmi touchdowny.

Za sebou má angažmá v North Greenville působícím v NCAA division. V Evropě nastupoval kromě Srbska také v Německu a Dánsku. „Ashton má rychlost i sílu. Společně s Honzou Dunovským, Danem Harčaříkem a Romanem Chramostou by měli tvořit nejdominantnější jednotku running backů v lize,“ věří šéf Gladiators Martin Kulha.

Tým rozšíří rovněž Matěj Vlček. Odchovanec Prague Lions se k fotbalu vrací po roční pauze a poprvé oblékne jiný než pražský dres. V něm pamatuje i obě vzájemná finále proti Gladiators z let 2021 a 2022.

PŘÍSLIBY DO BUDOUCNA

Ve finále ligy amerického fotbalu porazili hráči Vysočina Gladiators (v bílém) na svém stadionu Ostrava Steelers 42:28 a získali druhý Czech Bowl za poslední tři roky.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Na Vysočinu zamířili i dva talentovaní recieveři z Tábor Foxes: Petr Koktavý a Martin Pinc. „V jejich případě se jedná spíše o rozšíření našeho kádru a sbírání zkušeností,“ vysvětlil Kulha.

V průběhu sezóny dostane kádr ještě jeden impuls. „Přivedeme ještě jednoho amerického importa. Ten by ale měl dorazit až po třetím kole, takže na jeho představení je zatím času dost,“ usmívá se Kulha.

ZMĚNA STADIONU

V semifinálovém duelu ligy amerického fotbalu hráči Vysočina Gladiators (v černém) zdolali Nitra Knights a postoupili do Czech Bowlu.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Glads budou letos hrát všechna domácí utkání na stadionu Na Stoupách (na snímku). Po čtyřech sezónách tak opouští prostředí FC Vysočina.

Proč?

Podle Martina Kulhy k tomuto rozhodnutí vedly dva důvody. „Tím prvním je přání fanoušků,“ vysvětluje obránce týmu. „Podle nich je Na Stoupách lepší atmosféra a mají blíž ke hře. To si ostatně pochvalují i naši hráči.“

Dalším byly i zápasové kolize s FC Vysočina a problémy s trávníkem. „Sám FC Vysočina neměl o naše další působení zájem,“ dodal Kulha.

Návratem Na Stoupy budou mít Gladiátoři možnost rozšíření i aktivit doprovázejících každé utkání.

JÍZDNÍ ŘÁD

Program zápasů Vysočina GladiatorsZdroj: grafika Deník

Jak již bylo uvedeno, obhájci titulu zahájí nový ročník v Pardubicích.

První domácí duel přijde na řadu na velikonoční neděli, kdy se v Jihlavě představí tradiční protivník Ústí nad Labem Blades. Všechna střetnutí Na Stoupách začínají v 16.00 hodin.