Jedno je jasné. Všichni se už těší na hokejbalové bitvy, góly, emoce, které bezesporu k Orion Cupu patří.

Ale podstatou této oblíbené akce je zejména dobrý skutek. Výtěžek z turnaje totiž půjde na podporu dětí Speciálně-pedagogického centra, které sídlí v Jihlavě na Demlově ulici. „Věřím, že letos bude výtěžek z celé akce největší a na dobrou věc poputuje velká částka,“ přeje si předseda SK Jihlava Libor Doležal.

Toho těší, že turnaj má takovou životnost. „Jde o jubilejní dvacátý ročník, což je moc hezké číslo. Orion Cup má pořád své kouzlo a zároveň renomé,“ tvrdí.

Orion Cup
Kdy: 15. – 16. srpna
Kde: Jihlava – hřiště pod autobusovým nádražím
V kolik: sobota 8.30, neděle 8.00
Skupina A: Vatikán B, Helenín, HbK Karviná, HBK Vsetín, Nedělní odreagování
Skupina B: Canada, Lužinští srdcaři, Bulldogs, Vrťas #39, Wermacht

Na vítězství z loňska se pokusí podle papírových předpokladů navázat tým Canada, ale počítat se prý musí i s nováčkem z Karviné, nebo s exšampiónem z Vatikánu.

Naopak chybět letos budou každý rok favorizovaní Dlouhoprsťáci. „Snad nám bude přát počasí a vše se odehraje jako každý rok v přátelském duchu. Rád bych ještě touto cestou poděkoval městu Jihlava, sportovnímu klubu a pivovaru Ježek, kteří náš turnaj a celkově charitativní sbírku podpořili věcnými cenami,“ uzavírá Doležal.

V sobotu se budou hrát zápasy obou základních skupin. Začíná se od půl deváté, v neděli už půjde do tuhého a začíná se již od osmi hodin ráno. Finále je naplánováno na 15.30 a vyhlášení zhruba o tři čtvrtě hodinu déle.