Hostující Okříšky začaly zápas defenzivněji a čekaly na to, co domácí vymyslí. V 7. minutě se poprvé měnilo skóre, když Jihlava šla do vedení zásluhou Fejta. Slza však neupustila od své taktiky a výsledkem byla krásná rychlá akce po ose Fiala, Riedl a zakončujícího Mejzlíka, který tváří v tvář domácímu brankáři nezaváhal - 1:1.

Ve druhé třetině šly Okříšky dokonce do vedení, když zužitkovaly přesilovou hru pět na tři. Mejzlík posunul míček Davidu Fialovi, který tvrdou střelou nedal brankáři šanci. V následné přesilové hře pak měl velkou šanci ještě Ludes, který ale svoji šanci neproměnil.

O osudu zápasu rozhodl minutový výpadek hostů po polovině zápasu. Nejprve vyrovnal Král, prakticky vzápětí pak obrat ve skóre zařídil po přihrávce Růžičky skórující Miroslav Hlavatý - 3:2.

Slza si v závěrečné třetině vypracovala několik šancí k vyrovnání, ale bojovné utkání nakonec další branku nepřineslo. „S Jihlavou jsme odehráli vyrovnaný duel, jak je v našich vzájemných zápasech zvykem. Tentokrát rozhodla efektivita v zakončení. Dvakrát jsme neproměnili obrovskou šanci, kdy jsme před sebou měli poloprázdnou branku. Domácí byli o gól šťastnější," uvedl navrátilec do sestavy Okříšek, obránce Jiří Gric.

HOKEJBAL 2. LIGA - MORAVA JIH
JIHLAVA - OKŘÍŠKY 3:2
Branky a nahrávky: 7. Fejt (M. Hlavatý), 26. Král (Zeman, Zápotočný), 27. M. Hlavatý (Růžička) - 14. Mejzlík (Riedl, Fiala), 22. Fiala (Mejzlík). Vyloučení: 5:0. Využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:0. SK Jihlava: Čára (Bártů) - Haberman, Harasim, Jiskra, Vávrů, Zeman - Bohatý, Duba, Fejt, M. Hlavatý, T. Hlavatý, Koch, Koudelka, Král, Růžička, Trybuček, Vala, Zápotočný, Zeman. Slza Okříšky: Pojer (Musil) - Samek, Hanzl, Zelený, Gric - Bednář, Fiala, Malý, Riedl, Chlubna, Mejzlík, Ludes, Štos.