Nováček nejvyšší soutěže se na stadionu FC Vysočina a za asistence televizní kamer do soupeře zakousl od úvodního výkopu a už po sto sedmi sekundách hry se radoval z prvního touchdownu.

Jednoznačná převaha Glads na hřišti pokračovala a v půli měli domácí už jedenatřicetibodový náskok. Brňané se prakticky vůbec nedostali na útočnou polovinu a vývoj duelu naznačoval, že by i potřetí v sezoně mohli hráči z Vysočiny nasázet soupeři alespoň padesát bodů.

Jenže po změně stran začali Aligátoři kousat. Přidali v útoku, téměř šest minut drželi Vysočinu pod tlakem a dosáhli také svého prvního touchdownu.

Gladiátoři jakoby byli ukolébáni náskokem. Purdie vyrobil dvě hrubé chyby, Dunovského nadějný průnik k end zóně přerušil zbytečný faul spoluhráče, přestalo se dařit i při kopech. Hosté přesto nedokázali přidat další body a duel zdramatizovat.

V důležitých chvílích napravil svá zaváhání Purdie, který krádeží míče zastavil další útok soupeře a otupil tak vyceněné zuby Alligators.

Po krátkém „blackoutu“ ve třetí čtvrtině poté domácí v závěrečné části už další komplikace nepřipustili a připsali si třetí vítězství v sezoně.

Poprvé sice k němu nepřidali alespoň padesát bodů, ale skvěle Gladiátorům tentokráte zafungovala defenziva. Po dvou více než čtyřicetibodových přídělech v úvodních udržela soupeře na pouhých sedmi bodech a stala se základním stavebním kamenem úspěchu.

GLADIATORS – ALLIGATORS 43:7
Body: Calta 18, Kodým 7, Purdie, Langford a Pavlas po 6 – Doležal 6, Nestr 1. Rozhodčí: Kriesman, Hájek, Frehar, Moravec, Márai, Hameder, Gazdík. Diváci: 658. Čtvrtiny: 17:0, 14:0, 0:7, 12:0.