Hledáte největší šťastlivce probíhající tenisové extraligy smíšených družstev? V základní skupině to bezesporu byl Liberec. V úvodním duelu s Mariánskými Lázněmi utekl za stavu 4:4 ze tří mečbolů v rozhodujícím pánském deblu, v druhém zápase rozhodl o vítězství nad jihlavským Spartakem v supertie-breaku.

Tenisté z Vysočiny tak zůstali kousek za svým postupovým snem do semifinále a skončí na sedmém místě. „Je to velká škoda," posteskl si kapitán Kamil Vondráček a pokračuje: „Základním cílem bylo porazit Mariánské Lázně a zachránit se. Teď nás to ale hodně mrzí."

Vondráček se musel vyrovnat s faktem, že nebude mít na oba duely liberecké kvalifikační skupiny tu nejsilnější sestavu. „Francouze (Stephanie Foretz-Gaconovou a Edouarda Roger-Vasselina) jsme mohli angažovat pouze na jeden zápas. Nebyl to ani problém finančního rázu jako termínového. Na oba zápasy přijet nemohli. Myslím, že s nimi bychom postoupili," odhaduje Vondráček a dodává: „Vsadili jsme na jistotu a angažovali je na zápas s Mariánkami."

I tak jeho svěřenci po postupu sahali, k vítězství nad Libercem měli blízko. „Věděli jsme, že naše síla je v babách. Ukázalo se, že jsme potřebovali od nich tři body. Bohužel Dia Evtimová prohrála s Rakušankou Mayr-Achleitnerovou. Kdybychom šli do deblů za stavu 3:3, tak jsme mohli vsadit na jeden silný debl s Leošem Friedlem."

Obě mužské dvojice si však zaslouží absolutorium. „Leoš Friedl s Adamem Sikorou prohráli o tři body v supertie-breaku, Karel Vesecký s Boyem Westerhofem vedli v tie-breaku. S největší pravděpodobností by ho vyhráli a i oni by hráli supertie-break," popisuje Vondráček.

Přitom nechybělo moc a Spartaku by stačila na postup i porážka 4:5. „Ukázalo se, jak vyrovnaná skupina to byla a jak je tenis nevyzpytatelný. Liberec v utkání s Mariánskými Lázněmi vedl 4:1 a Haider-Maurer měl na Ignatika mečbol. Jenže potom se všechno málem otočilo a Liberec v rozhodujícím deblu za stavu 4:4 utekl ze tří mečbolů," připomíná Vondráček.

Toho však letošní ročník navnadil a poodhalil trochu další klubové plány. „Pokusíme se oba Francouze získat na příští rok a dokončit letošní cestu."