Druholigoví fotbalisté jihlavské Vysočiny mají za sebou už dva týdny přípravy na novou sezonu. Naskočili do ní po měsíční dovolené. Hráči sice dostali své individuální tréninkové plány, ale bez pohybu by jistě stejně nevydrželi.

Jan KameníkJan KameníkZdroj: Jaroslav LoskotJenže co jejich trenér po celosezónním stresu?

Vždyť se Vysočina v průběhu sezony na čas nebezpečně přiblížila sestupovému pásmu. „Vypustit fotbal z hlavy je těžké,“ netají Jan Kameník. „Tím, že skončí soutěže, začne docházet k pohybům v kádru. Takže jsem byl s Lukášem (Vaculíkem, sportovním ředitelem Vysočiny – pozn. aut.) obden v kontaktu. Bylo potřeba komunikovat. Úplně jsem z toho tedy nevyskočil. Navíc během toho volného měsíce je potřeba doladit letní přípravu. Alespoň v hrubých obrysech, abychom tam měli nosné základní myšlenky na celých šest týdnů.“

Jistý fotbalový půst si však Kameník dopřál: „Jediné, co jsem opravdu vypustil, byl fotbal v televizi. Podíval jsem se jen na finále Ligy mistrů, to mě ohromně bavilo. Byl jsem se také podívat na finále poháru Slovácko – Sparta. Zbytek jsem vypustil. Jinak čas jsem trávil s dětmi, kde jsme byli sami, takže i trošku odpočinku bylo.“

Petr PešoutPetr PešoutZdroj: Jaroslav LoskotPrvoligoví basketbalisté BC Vysočina bojovali celý ročník o záchranu soutěže.

Úspěšně.

Trenér Petr Pešout si tedy jistě rád po konci náročné sezony odpočinul. „Ještě jsem neměl čas,“ přiznává basketbalový kouč. „Také už jsem ve stavu, že se těším, jak odjedu daleko a na hodně dlouho,“ připouští únavu.

Fotbalisté i basketbalisté si po sezoně zpravidla odpočinou delší časový úsek a naskočí do práce.

Jejich hokejoví kolegové mají mezi sezonami volna dvě. Bezprostředně po skončení sezony přichází první část dovolené. Po přibližně šestitýdenním bloku tvrdého fyzického drilu přichází další volno.

Viktor UjčíkViktor UjčíkZdroj: Deník/Karel LíbalNa to se těší i trenér Dukly Viktor Ujčík. „To už půjde trošku vypnout,“ směje se bývalý reprezentant. „Už je po mistrovství světa, nebude se hrát ani NHL. V době prvního volna jsem ještě koukal na tenis ve Francii, to byl parádní čas,“ popisuje své volnočasové aktivity během prvního volna Ujčík. Ty samozřejmě doplnila i starost o další sezonu Dukly.

Svoji dovolenou bez sportovních starostí si plánuje užít i Pešout. „Doufám, že si opravdu odpočinu. Letos toho bylo hodně moc. A moc je toho před námi. Takže potřebuji načerpat nové síly a chuť.“

A recept na ideální dovolenou?

„Nejlepší dovolená je ta, při které člověk zapomene heslo pro vstup do haly,“ uzavírá s úsměvem Pešout.