Bodovali totiž výrazně nad plán. Jak hráči Žďáru nad Sázavou, tak jejich třebíčští kolegové vybojovali třetí místo. Zatímco Žďár dokázal navázat ve skupině B na výsledky z minulých sezon, Třebíč v „moravské“ skupině C pořádně překvapila.

V minulé sezoně přitom do posledního kola bojovala o záchranu. Letos se svěřenci kouče Smitala vyhřívali mezi elitou třetí nejvyšší soutěže, jeden čas dokonce celou dvanáctičlennou soutěž vedli.

Jihlava neuspěla

Naopak rozpačitou sezonu prožili jihlavští basketbalisté v jihomoravském oblastním přeboru. Před sezonou sice vyhlásili útok na postup zpátky do druhé ligy, jenže…

Jako třetí tým základní části neuspěli hned v prvním kole vyřazovacích bojů. Stopku jim vystavilo béčko Žabovřesek. Brněnský tým si ve čtvrtfinálové sérii, hrané na dvě utkání, vytvořil rozhodující náskok na své palubovce. První zápas totiž vyhrál o propastných třicet bodů. Jihlava už v odvetě výhrou o osm bodů sezonu nezachránila.

„Říkal jsem, že se mi ten systém nelíbí, a také to tak dopadlo. Ta soutěž trošku ztrácí smysl, když rozhodne jedno utkání, které vám uteče během čtyř minut,“ podotkl trenér BK Jihlava Petr Šilhart, který musel postupové plány minimálně o rok odložit.