Maďarka Zsuzsana Jakabosová – čtyři individuální vítězství. Tři vynikající časy Simony Baumrtové na znakařský tratích. Lucie Svěcená rovněž třikrát vyhrála, pro změnu distance motýlkářské. Ve sprintu na 50 metrů navíc vyrovnala český rekord (26,15).

A čtvrtou ženskou hvězdou se stala Tereza Horáková. Ta se z Jihlavského plaveckého klubu Axis zúčastnila osmého kola Českého poháru jako jediná a představila se ve skvělé formě. Zvítězila na tratích 200 a 400 metrů polohový závod. K těmto dvěma zlatým medailím si ještě vyplavala bronz na prsařské dvoustovce.

„Tereza bojuje o medailové umístění v rámci celé série a po osmi závodech je v hodnocení žen na průběžném druhém místě a má velkou šanci skončit mezi nejlepší trojicí," potěšilo jihlavského trenéra Petra Ryšku.

Příští mítink Českého poháru Arena Cupu se uskuteční už následující víkend, kdy je na programu Velká cena Zlína. Závody budou posledním startem českých reprezentantů před mistrovstvím světa v kanadském Windsoru, které se koná ve dnech 6. až 11. prosince. Arena Cup pak v polovině prosince uzavře mistrovství České republiky v Plzni.