Skončil. Trenér trápících se extraligových florbalistek FBŠ AL INVEST Jihlava Roman Komenda rezignoval na svůj post. Minulý čtvrtek před utkáním s Vítkovicemi oznámil vedení klubu konec své činnosti. Přestože do nalezení nového trenéra bude papírově s klubem spjat kvůli splnění licenčních podmínek soutěže, tým povede dosavadní asistent Libor Kucza. Nový kouč by měl být znám během blížící se reprezentační přestávky.

Jihlavské florbalistky jsou aktuálně na posledním místě extraligové tabulky s pouhým jedním bodem na svém kontě. Ten v dosavadních jedenácti kolech soutěže získaly při domácí porážce v prodloužení s nováčkem z Královských Vinohrad.

Vedení klubu se situací v týmu pochopitelně zabývalo, jak ostatně naznačuje i oficiální prohlášení prezidenta FBŠ Michala Peterky: „Načasování Romanovy rezignace mě s ohledem na naše předchozí domluvy překvapilo," naznačil Peterka, že v nadcházející měsíční extraligové pauze se možná změna na trenérském postě stejně mohla stát.

V posledních dvou kolech tedy povede tým Libor Kucza, poté už by měl být znám nový lodivod. „Během přestávky kvůli mistrovství světa bude mít nový trenér dostatek času se seznámit s týmem a nastartovat jej," uvedl v rozhovoru pro Deník Peterka. „Změna trenéra bývá obvykle pozitivním impulsem z krize, snad to bude i náš případ," doufá.

Víra ve zlepšení

Přestože výsledky hráček nejsou ideální, jistý posun k lepšímu je patrný. V posledních zápasech v Liberci i proti Vítkovicím byla vidět zvýšená bojovnost týmu. „Zlepšuje se střelecká výkonnost i celkový herní projev," uvedl po domácím duelu Libor Kucza, který povede FBŠ ještě v pátek proti Bohemians a v neděli v domácím utkání s Chodovem.

Jestli bude změna na místě kouče jediným mementem, ukáže opět až reprezentační přestávka. Peterka nyní nechce spekulovat. „Nejprve se musíme domluvit s novým trenérem, to je pro nás úkol číslo jedna," vysvětluje prezident klubu. „Teprve poté uvidíme, jaké bude mít z kádru poznatky. Na druhou stranu nás v tomto ohledu tlačí čas a řády. Přestupy jsou možné pouze do konce kalendářního roku."

O tom, kdo tým nově povede, se zatím nechce nikdo moc vyjadřovat. „Jsem přesvědčen, že na nového trenéra tady čeká obrovská výzva," naznačuje Peterka, čím do Jihlavy potenciální uchazeče láká.

Je jasné, že závěr roku bude z pohledu FBŠ hektický. Nastartuje se změnami obrat k lepšímu? „Pevně tomu věřím," říká Peterka. „Sice nás ještě čeká z našeho pohledu nešťastně vložené kolo před svátky na Herbadentu, ale v novém roce se už to snad konečně zlepší," doufá šéf klubu.