V průběžném pořadí českého šampionátu silničních motocyklů v kategorii Supersport mu však přesto patří třetí pozice.

„Jenže v poháru Alpe Adria to stále není ono,“ povzdechne si Fejta. V něm totiž vypadl z elitní první desítky, 28 bodů mu zatím stačí jen na 12. místo.

Po vydařeném úvodu totiž v posledních třech závodech zůstal za očekáváním. Na Panoniaringu a v Brně se nesrovnal s deštěm, v Mostě bylo po velmi dobré kvalifikaci konečné 11. místo zklamáním.

„Na Panonce jsem v ranním warm upu ještě na suchu zajel druhý čas. Jenže při tréninkách začalo pršet a my jsme před závodem vsadili obutím i nastavením motorky na velkou vodu. Jenže trať oschla a já musel závod předčasně ukončit. V Brně jsem dokonce jednu kvalifikaci vyhrál, ale před dvěma lety jsem měl na vodě pád a od té doby se na mokru nemůžu do toho trefit. Bojoval jsem do posledního kola o třetí místo, ale nakonec jsem skončil desátý.“

Chuť si chtěl spravit o víkendu v Mostě. Jenže zase se opakovala historie, po skvělé kvalifikaci přišel pád pořadím. Z pátého na jedenácté.

„V Mostě znám trať dobře, sedí mi. Skvěle jsem odstartoval a dostal jsem se na úroveň prvního místa. Jenže jeden jezdec za mnou byl hned v první zatáčce dlouhý na brzdách. Musel jsem se narovnat a vyjel z tratě na trávu. Rázem jsem byl poslední. Sice jsem potom asi dvacet závodníků předjel, ale závod pro mě fakticky skončil právě po první zatáčce,“ kroutí hlavou Fejta.

Další start ho čeká 25. – 26. července v chorvatské Rijece. Závod se počítá pouze do seriálu Alpe Adria. „V českém šampionátu to celkem jde, ale v Alpe potřebuju zabrat. Po sezoně se dva nejhorší výsledky škrtnou, u mě to budou dvě nuly. Snad to bude výhoda,“ doufá Fejta.