Jihlavští hráči odvrátili dva mečboly, na svém hřišti porazili Škodovku 3:0 a 3:1, a o zlatém týmu se tak rozhodne v posledním pátém utkání na západě Čech.

SK JIHLAVA – ŠKODA PLZEŇ 3:0

(stav série: 1:2)

Jihlava se chvilku zahřívala na tu správnou provozní teplotu a první třetinu jasně ovládla. „Plzeň začala hrát pozvolna a my se dostali do zápasu několika přesilovkami. Jednu jsme i využili,“ nastiňuje trenér Jihlavy Jiří Zeman.

Po úvodním gólu Fialy zamířil přesně i Deveri a Jihlava šla do kabin s dvoubrankovým náskokem. „První třetina nám vyšla,“ těší kouče.
Obraz hry se nezměnil ani ve druhém dějství. Jeřábek po přesilovkové kombinaci s Brychtou a Fialou zařídil třetí důležitou pojistku. „Ten zápas mohl skončit klidně 5:0,“ tvrdí Zeman, jehož tým ale ve zbytku utkání do černého nezamířil. Ovšem stejně dopadli i hosté.

„Udělali jsme změny, do brány poslali Peschouta a přeházeli i obrany. Trochu jsme taktizovali a tenhle tah nám vyšel. Ale hlavně bylo vidět, že kluci chtějí vyhrát,“ dodává spokojeně.

Branky a nahrávky: Fiala (P. Zeman), Deveri (Sochor, Fiala), Jeřábek (Brychta, Fiala). Třetiny 2:0, 1:0, 0:0.
Jihlava: Peschout (Humlíček) – P. Zeman, Kolda, J. Zeman, Vávrů, Blaško, Švejda – Střecha, Ileček, Kučera – Sochor, Fiala, Deveri – Jeřábek, Brychta.

SK JIHLAVA – ŠKODA PLZEŇ 3:1

(stav série: 2:2)

Domácí borci mohli v úvodu otevřít skóre, ale ani jednu ze dvou nabídnutých početních výhod nezužitkovali. To Plzeň hned ve své první nezaváhala – 0:1. Vyrovnání přišlo v závěru první třetiny, kdy domácí vyšachovali obranu hostů a Střecha měl celkem snadnou práci. „Ten gól nás zvednul, hodně nám pomohl,“ ví trenér Zeman. O tom, že se finálová série bude hrát na pět zápasů, rozhodl domácí Sochor, který nejdříve po individuální akci dal druhou branku a ve třetí části pečetil po přihrávce Deveriho na 3:1.

Branky a nahrávky: Střecha (Fiala), Sochor, Sochor (Deveri). Třetiny 1:1, 1:0, 1:0.