Spartak Pelhřimov se dočkal. Svůj čtvrtý výjezd na soupeřovo hřiště proměnil v první bodový import. Do vedení se sice dostaly domácí Kobylisy, hosté ale stav otočili.

Víkendové výsledky
Národní liga, skupina Západ: Kobylisy - PELHŘIMOV 4:5.
Divize, skupina D: TŘEBÍČ - HAVL. BROD 4:10, JIHLAVA – Vysoké Mýto 6:7 sn, ŽĎÁR N. S. - Všestary 5:6.
Zápasy příštího kola: Letohrad – JIHLAVA (21. 10., 18.30), PELHŘIMOV - Benešov, HAVL. BROD - ŽĎÁR N. S. (oba 21. 10., 19.00), Vysoké Mýto – TŘEBÍČ (21. 10., 19.30).

Skóre se sice ještě dvakrát srovnalo, až Spartak odskočil na 5:3. Snížení v předposlední minutě už bylo jen kosmetickou úpravou výsledného výsledku. „Utkání bylo spíše bojovné s řadou šancí na obou stranách,“ uvedl trenér vítězů Jan Koten. „V rozhodujících okamžicích jsme byli efektivnější.“

Pelhřimov je v tabulce šestý s devíti body a v příštím kole doma přivítá zatím beznadějně poslední Benešov.

Druhé derby v řadě zvládli vítězně hráči z Havlíčkova Brodu. V Třebíči rozhodli o svém vítězství ve třetí třetině, kterou vyhráli 5:1. „Dvě třetiny jsme nehráli vůbec dobře, z čehož pramenily zbytečně obdržené góly. Třetí třetina byla výrazně lepší a zaslouženě jsme vyhráli,“ těšilo brodského kouče Luboše Rauera.

Ve třetí části se rozhodl duel také ve Žďáře nad Sázavou. Domácí Hippos sice vedli proti Všestarům už 3:0, ale nakonec se museli před soupeřem sklonit.

Fanoušci v Telči si sobotní hokej náramně užili, v Humpolci se střelecky dařilo také Moravským Budějovicím (na snímku z loňského utkání v Telči v tmavém).
Krajská hokejová liga. Diváci v Telči viděli patnáct gólů, Žihadla udržela nulu

Drtivý závěrečný finiš přinesl alespoň remízu hráčům SK Jihlava. Ti prohrávali v patnácté minutě s Vysokým Mýtem už 0:4, v úvodu třetí části 2:6. Po konci základní části hry ale svítilo na ukazateli 6:6.

V nájezdech ale Jihlavané obrat nedokonali a prohráli v dovednostní disciplíně podruhé za sebou. „Vůbec se nám nepodařil vstup do zápasu a dlouho nám trvalo se srovnat,“ uvedl trenér SK Roman Komenda. „Měli jsme výborný závěr zápasu, ve kterém se ukázala naše síla.“

Hippos a SK jsou s jedenácti body na třetí a čtvrté příčce tabulky, Havlíčkův Brod je s osmi body devátý, desátá Třebíč má o dva body méně.