ŠITBOŘICE – SK JIHLAVA 8:7p (stav série 1:0)

Hodně velká divočina to byla v rosické hale, kde mají Šitbořice svůj azyl. Po dvou třetinách to s jihlavským výběrem vypadalo bledě, protože ztrácel dvě branky. Ale famózní nástup do té poslední obrátil karty. Bednářová i Pavlicová skórovaly během devíti minut dvakrát, a rázem to bylo 6:4 pro Jihlavu! Ovšem i tady se ukázalo, že dvougólový náskok nic neznamená. Šitbořice oplácely stejnou mincí a třemi trefami znovu otočily kormidlem! Jihlava ale nechtěla opustit potápějící se loď a Pálková dvě minuty před koncem srovnala!

Šlo se tedy do prodloužení, které vyvrcholilo už po pouhých sedmi vteřinách. V tu chvíli totiž domácí Baranová šokovala tým SK a rozjásala své barvy! První výhru v sérii hrané na dva vítězné mače braly Šitbořice.

Branky a nahrávky: 13. vlastní Rychlá, 27. Manová ( Martincová), 32. K. Jahodová (M. Jahodová), 39. Martincová, 50. Manová, 54. M. Jahodová (Slezáková), 57. Halasová (Baranová), 61. Baranová – 11. Kacetlová (Pavlicová), 35. Pavlicová, 41. Bednářová (Pavlicová), 41. Pavlicová (Bednářová), 46. Bednářová (Pavlicová), 49. Pavlicová, 58. Pálková (Bednářová). Rozhodčí: Juráš – Húska. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 71. Třetiny 1:1, 3:1, 3:5. SK Jihlava: Obselková – Svobodová, Bednářová, Mácová, Fidrmucová, Sedláčková, Rychlá, Pavlicová, Kastnerová, Češková, Pálková, Rozehnalová, Běhounková, Syslová, Kacetlová.

BULLDOGS BRNO – FBŠ JIHLAVA 7:2 (stav série 1:0)

Favorit zápasu neponechal nic náhodě a už v první dějství si vypracoval rozhodující náskok. Hráčky FBŠ se ale ještě rozhodly bojovat a v druhé části si vysloužily dvě branky. A protože Brno udeřilo jen jednou, jeho vedení už nebylo tak jasné. Jihlavanky tak mohly Bulldogs v poslední třetině trápit. A celkem se jim to dařilo. Bohužel kýžený kontaktní gól nepřišel, místo toho se v závěru znovu rozstřílely domácí florbalistky.

Branky a nahrávky: 9. Boberová (Koláčková), 18. Žáková (Pohlodková), 19. Detková (Štěrbová), 27. Žáková, 53. Obrovská (Dostálová), 59. Žáková (Koláčková), 60. Vlachová (Némethová) – 22. Vaněčková (Krejčí Asfourová), 29. Hadrabová (Trávníková). Rozhodčí: Cigl – Zich. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 50. Třetiny 3:0, 1:2, 3:0. FBŠ Jihlava: Miksová – Šánová, Mikinová, Chvátalová, Hadrabová, Váňová, Krejčí Asfourová, Vaněčková, Přibylová, Krešová, Trávníková, Bártová.

SK JIHLAVA – ŠITBOŘICE 4:3sn (stav série 1:1)

Když to v sobotu bylo drama jako řemen, tak nedělní utkání mělo nakonec ještě větší říz! A to i přesto, že napadlo tolik branek. Vše podstatné se událo opět na konci. Šitbořice sice po dvě třetiny držely velmi nadějný dvoubrankový náskok, ale podobně jako v prvním střetnutí tento rozdíl neměl takovou váhu. Pavlicová s Bednářovou ho totiž smazaly. Jenže v 58. minutě udeřila šitbořická Štěpančíková, a tým SK začal pořádně děsit strašák konce sezony! Naštěstí byla v poslední minutě na hřišti Kacetlová, která dokázala skóre vyrovnat a poslat i tento mač do prodloužení.

To ale tentokrát nerozhodlo, a tak přišly na řadu nevyzpytatelné nájezdy. Soutěž šikovnosti začal SK skvěle. Bednářová proměnila. Po ní tři hráčky v řadě nedaly, poté uspěla na jedné straně Pálková a na druhé Manová – 2:1. A protože v páté sérii přidala Svobodová pojistku, mohl jihlavský tábor slavit. Osmifinálovou sérii a sezonu prodloužil minimálně o jeden zápas, který se bude hrát v sobotu na půdě Šitbořic.

Branky a nahrávky: 46. Pavlicová (Jandátová), 51. Bednářová (Jandátová), 60. Kacetlová (Rychlá), rozhodující nájezd Svobodová – 8. M. Jahodová, 16. M. Jahodová (K. Jahodová), 58. Štěpančíková (K. Jahodová). Rozhodčí: Pazderník – Urbánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 45. Třetiny: 0:2, 0:0, 3:1. SK Jihlava: Obselková (Večerková) – Svobodová, Bednářová, Slavíková, Nedvědová, Jandátová, Mácová, Sedláčková, Rychlá, Pavlicová, Kastnerová, Češková, Pálková, Rozehnalová, Běhounková, Kacetlová.

FBŠ JIHLAVA – BULLDOGS BRNO 1:11 (konečný stav série 0:2)

Před domácími hráčkami byl takřka neřešitelný úkol. To by se muselo stát něco nepředvídatelného, aby tápající tým, který celou sezonu vyhrál jen jedinkrát, sebral Brnu mečbol a prodloužil si sezonu. Tato teorie se ani nenaplnila, protože florbalistky Bulldogs přesnými kombinacemi a hlavně úspěšnými střelami zadělávaly s přibývajícím časem na debakl. Domácí hráčkám navíc docházel dech, takže v závěrečné třetině už to byl koncert jednoho týmu. Pro jihlavské tak hodně nepovedená sezona skončila.

Branky a nahrávky: 52. Bártová (Vaněčková) – 6. Zamazalová, 15. Obrovská (Honcová), 19. Koláčková (Pohlodková), 25. Žáková (Bachratá), 37. Žáková (Štěrbová), 43. Štěrbová, 46. Boberová (Vlachová), 51. Žáková (Štěrbová), 52. Zamazalová (Bachratá), 54. Detková (Štěrbová), 57. Štěrbová (Žáková). Rozhodčí: Kučera – Urbánek. Bez vyloučení. Diváci: 13. Třetiny 0:3, 0:2, 1:6. FBŠ Jihlava: Miksová – Šánová, Hadrabová, Mikinová, Jandová, Přibylová, Korešová, Bártová, Chvátalová, Váňová, Vanečková, Provazníková, Trávníková.

Ostatní výsledky osmifinále – sk. východ: Dobruška – Hr. Králové 4:5 a 2:9 (konečný stav série 0:2), Vsetín – Vysoké Mýto 4:0 a 6:2 (2:0).