Jihlavanky nadále marně čekají na své první letošní vítězství, a s přehnaným očekáváním nepojedou ani do Vítkovic. Pod vedením nového trenérského dua Petr Jindra, Jan Jelínek sice zlepšily hráčky FBŠ defenzivní činnost, stále je však co napravovat.

Nejen proto jsou konsolidované Vítkovice jednoznačným favoritem duelu. „Na spoustě věcí musíme ještě zapracovat, přece jenom jsme u týmu krátce," připouští i mladý kouč FBŠ Petr Jindra.

Ten převzal tým v troskách před posledním loňským kolem. „Prvním naším malým úspěchem je fakt, že můžeme konečně hrát na tři kompletní lajny," hodnotí Jindra své krátké působení u týmu. „Naše snažení už samozřejmě cílí na zápasy play-down. To bude pro nás klíčová fáze sezony."

Chybí kondice

Jak už bylo naznačeno výše, prvním úkolem nových trenérů bylo početně rozšířit kádr. „Holek bylo málo. Byla tam nějaká zranění, takže se hrály téměř všechny zápasy na dvě pětky. Holky už potom od druhé třetiny nestíhaly fyzicky. Troufám si i říci, že holky mají velký fyzický deficit. Tým jsme rozšířili o hráčky z béčka a juniorky," prozradil Jindra.

V probíhající sezoně se však na zlepšení kondice hráček příliš pracovat nedá. „To je pravda, snažíme se na fyzičce pracovat během herních tréninků. Čistou kondici nemůžeme dělat ani z toho důvodu, že řada holek studuje. Proto je nerealizovatelné, abychom dělali čistě kondiční tréninky, na které by chodily všechny hráčky," vysvětluje trenér jihlavských florbalistek.

Jindru překvapilo, že v kabině nenašel sestavu zlomených hráček. „Možná to bude znít špatně, ale jak byly holky na porážky zvyklé, tak si to tolik nepřipouštěly. Navíc v posledních dvou zápasech se kously a bojovaly na krev. V Židenicích jim to přineslo bod, ani s Elite tam nebyly špatné pasáže," vyslovuje kouč i mírnou pochvalu.

Cíl FBŠ pro zbytek sezony je jasný. Zachránit pro Jihlavu extraligu! „V první fázi musíme opravdu dohnat kondiční deficit. Dále je třeba zkonsolidovat pětky, abychom se už před play-down mohli věnovat herním věcem rozehrávce, koncovce a podobně," plánuje Jindra.

K tomuto účelu mu určitě prospějí i zbylá utkání základní části extraligy.

Nejbližší program FBŠ
Vítkovice - JIHLAVA 19. 1., 18.30
JIHLAVA - Olomouc 25. 1., 18.30