Úvod nové prvoligové sezony florbalistkám z krajského města Vysočiny zhořkl, protože v Hradci Králové ani Jaroměři to nebyla žádná sláva. Jediný bod z dvanácti možných to dokazuje!

Jihlavský výběr FBŠ se nejdříve představil na půdě Hradce Králové, kde vydržel vzdorovat jen první třetinu. Pak už se trefovaly do černého hlavně hráčky domácího celku, a výsledek byl jednoznačný – 9:3. „Soupeř na rozdíl od nás trestal chyby, které jsme udělali. Za bojovnost a týmovou hru, kterou holky předváděly po celé utkání, je musím pochválit," hodnotí trenérka FBŠ Zuzana Trávníková.

Druhý víkendový mač jejímu týmu už vůbec nevyšel. V Jaroměři se rozhodlo v pasáži mezi 15. a 17. minutou, kdy Jihlava inkasovala tři rychlé direkty.

A zbytek zápasu se dohrával pod taktovkou domácích, kteří se radovali z výhry 8:1. „Potom už si zápas pohlídali," doplňuje Trávníková.

V opačném gardu se s východočeskými výběry střetly hráčky SK Jihlava. Svěřenkyně Dany Horníčkové v Jaroměři prohrály 3:5. Za stavu 2:4 přitom mohly zadělat na drama, ale dlouhou dvojnásobnou přesilovou hrou pohrdly. „Střídali jsme lepší pasáže s těmi horšími. Škoda některých neproměněných šancí. Soupeř jich proměnil víc, a tak zaslouženě vyhrál," uznala trenérka.

Domů se s prázdnou nakonec SK nevracel. Divoký duel v Hradci Králové rozhodlo až prodloužení, ve kterém vystřelila domácím výhru 7:6 Buchalová. „Poté, co jsme prohrávali i o dva góly, musíme být rádi alespoň za bod. Byť v jistých pasážích jsme mohli pomýšlet na víc," dodává Dana Horníčková.

I. LIGA ŽEN

HR. KRÁLOVÉ – FBŠ JIHLAVA 9:3
Branky: 5. Hazuková, 17. a 57. Miholová, 19. Raab, 22. a 42. Knapová, 30. a 49. Buchalová, 58. Pešková – 8. Přibylová, 8. a 53. Przeczková. Rozhodčí: Čížek – Jarolím. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Třetiny 3:2, 2:0, 4:1.

JAROMĚŘ – SK JIHLAVA 5:3
Branky: 5. Bochenská, 26. Bálintová, 42. Košková, 45. a 58. Kašparová – 17. Pavlicová, 22. Jandátová, 59. Svobodová. Rozhodčí: Jansa – Taufmann. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Třetiny 1:1, 1:1, 3:1.

JAROMĚŘ – FBŠ JIHLAVA 8:1
Branky: 13. Kejmarová, 14. Romančáková, 15., 16. a 28. Bochenská, 17. Janečková, 47. Bálintová, 52. Mikulková – 12. Petrlíková. Rozhodčí: Trung – Hrdlička. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Třetiny 5:1, 1:0, 2:0. FBŠ Jihlava: Miksová – Váňová, Przeczková, Češková – Burianová, Hadrabová, Přibylová, Mikinová, Lisová, Petrlíková, Trávníková.

HR. KRÁLOVÉ – SK JIHLAVA 7:6p
Branky: 4. Raab, 22. Dohnalová, 27., 46. a 62. Buchalová, 36. Miholová, 44. Šarounová – 8., 30., 45. a 49. Bednářová, 15. Svobodová, 47. Sedláčková. Rozhodčí: Hátlová – Trnka. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Třetiny 1:2, 3:1, 2:3. SK Jihlava: Nováčková (Zemanová) – Svobodová, Pátková, Špulková, Jandátová, Mácová, Sedláčková, Rychlá, Pavlicová, Kastnerová, Bednářová, Pálková, Běhounková, Dušková.

Ostatní výsledky: Hranice – V. Mýto 0:7, Dobré – Bulldogs Brno 1:7, Dobruška – Aligators 0:1, Dobré – Aligators 4:6, Dobruška – Bulldogs Brno 2:8.