Po dlouhé pauze zaviněné neposlušnými plotýnkami se Friedl na pařížské antuce společně s Davidem Škochem postaví proti Pavlu Víznerovi a Skotu Jamiemu Murraymu. Cíl mise na Roland Garros je jasný.

„Vyhrát první kolo a potom si užít na centrkurtu zápas s nasazenými jedničkami (Daniel Nestor, Nenad Zimonjič – pozn. autora). A pokusit se překvapit. Ale první krok je postup do druhého kola,“ znovu opakuje Friedl. Ten se v rámci možností cítí zdravotně celkem v pořádku. „Záda zatím drží, ale vím o nich. Mohlo by to být určitě lepší, ale takových stavů už jsem zažil, a taky to šlo,“ říká opatrně dvaatřicetiletý tenista a pokračuje: „Na svém zdravotním stavu pracuju s fyzioterapeuty, tak mě snad dají do maximální pohody.“

Spolu se Škochem už nějakou tu dobu spřádají taktiku na duel prvního kola. „Los je na začátek relativně dobrý. V pavouku byli soupeři těžší, ale i hratelnější. Nepříjemné je, že s Vízkem (Pavel Vízner – pozn. autora) se dobře známe a víme, co na koho platí. Vízek je zkušený hráč se stabilními výkony a na grandslamech se umí hodně vyhecovat. Murray sice není zrovna antukář, ale tady jsou kurty spíš tvrdší a míče odskakují pravidelně a vysoko. Nepříjemné je, že je levák a stojí blízko sítě. Budeme ho muset často lobovat,“ charakterizuje protihráče Friedl.