Historicky první domácí utkání v nejvyšší soutěži navíc přivádí do Jihlavy největšího favorita ligy, Aquaponik Ostrava Steelers. Loňští finalisté Czech Bowlu, ve kterém podlehli dominantním Prague Black Panthers, prahnou po odchodu svého přemožitele do rakouské soutěže, po trofeji šampiona.

Však také Ostravané přivedli před sezonou několik posil. Nejvýraznější z nich quarterback Randall Schroeder.

Gladiators se do Paddock ligy dostali jako poražený finalista Silver Bowlu až dodatečně po zmíněném odchodu Black Panthers a jsou považováni za outsidera soutěže.

Přesto tým z Vysočiny vstupuje mezi elitu sebevědomě. „Kdybychom nevěřili, že můžeme bojovat o play-off, zůstali bychom v druhé lize,“ říká hlavní trenér Ondřej Paulus.

Gladiátoři udrželi ve svých řadách populárního Joshe Purdieho, posilu získali na post quarterbacka v podobě Reginalda Langforda.

Ten působil v Česku už v roce 2017, kdy se stal jako hráč Pardubice Stallions Offensive MVP ligy.

Rozšířil se i trenérský tým, do kterého přibyl Gerhard Hochreiter, jenž má zkušenosti z GFL, AFL i NFL Europe.

Fotbalisté Gladiators už mají za sebou první utkání v soutěži, a byla to skvělá premiéra. Na hřišti Brno Sígrs dokázali zvítězit 50:49! Navíc po skvělém obratu špatně rozehraného utkání.

Domácí využili pochopitelné nervozity hostů z Vysočiny a dostali se do vedení 21:0. „Sígrs hráli skvěle v útoku. Tam nás svou kvalitou překvapili,“ vrátil se k zápasu kouč Paulus. „Hledali jsme se, ale stačilo věřit tomu, co jsme dělali poslední tři měsíce na trénincích.“

Přestože Glads o poločase prohrávali 14:35, utkání dokázali otočit. A velkou zásluhu na tom měla právě posila Reginald Langford. „Základem bylo, že jsme věřili ve vítězství i za nepříznivého stavu,“ culil se Langford.

Minutu před koncem hosté otočili skóre a domácím už nic nedovolili. „Výhra je skvělá, ale pro mě je cennější vidět, že tým maká do konce a věří si bez ohledu na průběh zápasu,“ chválil svěřence Paulus.

Proti Steelers čeká Gladiátory soupeř jiné kvality a případné body budou viset hodně vysoko, přesto by si fanoušci neměli duel nechat ujít.

Zápas přinese nejen boj na hřišti, ale také pohodovou atmosféru pro fanoušky, na které čeká celá řada atraktivních příležitostí.

Vstupné je zdarma, začíná se v 15.45 na stadionu Na Stoupách.