Gladiators prožívají snovou sezonu. Do nejvyšší soutěže vstoupili bez bázně a hany a vybojovali čtyři výhry na úvod ligy. Včetně skalpu pozdějšího vítěze skupiny Východ a loňského finalisty, Ostrava Steelers.

Jenže po následujících třech porážkách to už tak růžově s Glads nevypadalo. Jako by týmu došel dech. „Dokázali jsme se ale zmátořit. Ukázalo se, že máme super tým,“ pochvaluje si tight end Vysočiny Gladiators Petr Čermák.

Svěřenci kouče Ondřeje Pauluse znovu zabrali a třemi následnými výhrami ukořistili druhou postupovou příčku. A tím postup mezi čtyři nejlepší soutěže. „Splnili jsme si cíl, který jsme si pro sezonu dali,“ těší Pauluse. „Je to důkazem toho, že půl roku děláme něco, co má smysl, a děláme to dobře,“ pochvaluje si trenér.

Nyní je před Gladiátory největší zápas jejich existence. „S Gladiátory jsme ušli dlouhý kus cesty. Co jsem v týmu, neustále se zlepšujeme. Na semifinále se těším a už se nemohu dočkat,“ vyznal se wide receiver Josh Purdie, který s týmem zažil postup do finále třetí i druhé ligy.

Nyní si zahraje o třetí vrcholný zápas v řadě. Mohou v něm Glads uspět?

Lions byli nejlepším týmem základní části, kterou prošli s jediným zaškobrtnutím. Byli to právě Pražané, kteří zastavili spanilou jízdu nováčka ligou. A to dost drsně. V Jihlavě vyhráli jednoznačně 48:13…

To je však zapomenuto. Nyní se hraje doslova o vše. „V semifinále máme možnost bojovat o postup do Czech Bowlu, což je něco, o čem se nám ani nesnilo. Pokud se nám to povede, bude to obrovská věc,“ netají trenér Ondřej Paulus.

Duel Lions – Gladiators se hraje v pátek 5. července od 17 hodin a přímým přenosem jej vysílá ČT sport. Ve druhém semifinále se v sobotu střetnou Ostrava Steelers a Pardubice Stallions. Zápas o Czech Bowl je potom na programu 20. července na městském stadionu v Ostravě.