Do ní Gladiátoři postoupili po loňské spanilé jízdě ligou třetí, ve které v základní části nenašli přemožitele. Suverénně překonali i Liberec v semifinále play-off a zajistili si hladký postup.

Postupovou radost jim zkalilo až úplně poslední utkání sezony, kdy ve finálovém utkání, tzv. Bronze bowl, Vysočina doma prohrála s Přerov Mammoths 0:6 a skončila na druhém místě konečného pořadí.

Potměšilý los druhé ligy, kterou si Gladiators zahrají poprvé ve své historii, tomu chtěl, že stejní soupeři spolu rozehrají i ročník nový. Tentokráte na Hané, na stadionu Viktorka.

Oba týmy se důvěrně znají, mají i podobnou historii a postupy do vyšších soutěží. O to těžší bude něco na protivníka vymyslet. „Hra s Mammoths má dvě tváře,“ popsal soupeře na klubovém webu obránce Gladiátorů Radek Jindra. „Za obranu řeknu, že se mi proti nim hraje dobře. Na druhou stranu kluci z útoku to mají proti jejich obraně těžší, protože vynikají tvrdou hrou, a vždycky to od nich bolí.“

Gladiators v létě posílili o dva zahraniční hráče, Američana Matthewa Sawickise a Španěla Jose Paredese, a chtějí v Přerově zahájit sezonu úspěšným výsledkem. Zkušený trenér Ondřej Paulus, pod jehož vedením tým v každé sezoně jedenáctkového fotbalu postupuje do vyšší soutěže, říká jasně: „Chci hrát o postup i letos. Nikdy nevíte, jak sezóna dopadne, ale my vždycky připravujeme tým tak, aby mohl vyhrát všechno. Týmy, proti kterým budeme hrát, poměrně známe, takže očekávám vyrovnané zápasy a méně chyb na obou stranách. Mohou přijít zranění i další problémy, ale týmu věřím. Takhle silný jsme ho ještě nikdy neměli.“

O síle Gladiátorů se nejprve dozví více fanoušci právě v Přerově a potom v Ústí nad Labem, kde Vysočina odehraje první dvě kola soutěže. Doma se tým představí poprvé až ve třetím kole 29. dubna, kdy na jihlavský stadion Na Stoupách přijedou Prague Mustangs.

Domácí zápasy

Prague Mustangs 29. 4.
Hradec Králové Dragons 13. 5.
Ústí nad Labem Blades 10. 6.
Prague Hippos 24. 6.

Všechny domácí zápasy sehrají Gladiátoři na jihlavském stadionu Na Stoupách od 16.00 hodin.