Duel se Znojmem byl již šestým ligovým v sezoně. A Gladiátoři v něm opět dominovali. „Byli jsme lepší,“ lakonicky okomentoval průběh zápasu Matěj Večes.

Při svém hodnocení měl však slova uznání i pro soka. „Byl jsem překvapený tím, jak Znojmo zvládlo změnu quarterbacka. Přiletěl jim den před zápasem a odvedl dobrou práci,“ všiml si Večes.

Knights nastoupili do utkání bez zraněného quarterbacka Ashley Baileyho, kterého nahradil Tyler Callens. A byl to právě tento hráč, který zaznamenal jediných šest bodů svého týmu.

Tyler Callens při své premiéře v dresu Znojmo Knights:

Fotogalerie: Tyler Callens

Ani on však nezastavil rozjetou mašinu z Vysočiny. Nový kouč Večes s týmem absolvoval již sedm ostrých utkání. Kromě ligových i jedno v evropském poháru. Naplňují se jeho představy o výkonnosti celku a jeho ambicích? „Stoprocentně. My si nejdeme za ničím jiným než výhrou v Czech Bowlu. Cokoliv jiného bude pro nás neúspěch,“ věří svému týmu.

Po dosavadním hladkém průběhu sezony ale stojí před Glads dva těžší výzvy. Nejprve v neděli domácí utkání s Nitra Knights. Slovenští Rytíři vyhráli o víkendu čtvrtý zápas v řadě a jsou na druhém místě skupiny Východ.

A potom výjezd na půdu druhého suveréna soutěže, lídra Východu Ostrava Steelers. „Už domácí utkání s Nitrou bude velká výzva,“ uvědomuje si Večes. „A samozřejmě poté utkání v Ostravě, na které se moc těšíme.“

Dá se předpokládat, že oba celky se budou na Bazalech vzájemně oťukávat před očekávaným soubojem o Czech Bowl. „Nejprve se tam musíme dostat. A ještě nás k tomu čeká dlouhá cesta,“ varuje před přehnaným optimismem Večes.

Co napoví o ambicích Gladiátorů nadcházející dva zápasy?