Gladiators vstoupili do utkání slibně, hned ve druhé minutě získali náskok 3:0, a i když jej ve druhé čtvrtině ztratili, do poločasu znovu otočili na 10:7 ve svůj prospěch. „Začátek byl dobrý, hráli jsme silovou, runovou (individuální průniky) hru. Pěkně získávat yard za yardem. A fungovalo to, dokud jsme nezačali dělat fauly,“ posteskl si po utkání domácí kouč Ondřej Paulus.

Fauly byly ústředním tématem zápasu. Tým z Vysočiny se jich navíc dopouštěl v klíčových momentech downů. „Bylo to především tím, že oni na nás vyvinuli velký tlak. Proti takovému tlaku musíte být dokonalí, a to není nikdo. A my obzvláště ne, protože hodně mladý tým, kluci devatenáct, dvacet, jedenadvacet let. Každé takovéto finále je pro nás vítaný test a zkušenost, díky které můžeme do budoucna růst,“ vysvětlil Paulus.

S jeho slovy koresponduje i pohled soupeřova trenéra na dění v zápase. „První poločas byl hodně vyrovnaný s malým počtem chyb na obou stranách. My jsme ale na začátku druhé půle odskočili. Dělali jsme méně individuálních chyb, byli disciplinovanější a to nakonec rozhodlo,“ uvedl Jan Rosenbaum.

Ve druhém poločase už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Blades kontrolovali průběh hry a třemi touchdowny zlomili odpor Gladiátorů. Ti končili zápas v evidentní psychické nepohodě, postupně umlkalo i jinak vynikajících téměř jedenáct stovek fanoušků. „Začali jsme ztrácet půdu pod nohama,“ uznal Paulus. „Ať už kvůli faulům, nebo našim chybám. Jakmile pak dostanete dva touchdowny, musíte mít zbraně, rychle se soupeři znovu přiblížit. To se nám nepodařilo. Bylo to především zásluhou jejich výborné obrany, která hrála opravdu dobře. Ke konce přišla jakási frustrace, kluci začali nadávat a pak už to nešlo.“

Po utkání se poražení Gladiátoři smutně semkli okolo svého kouče. „Říkal jsem klukům, že ani nejsem moc smutný. Máme stále něco, co se musíme naučit, a sice, proti dobrým týmům hrát disciplinovaně. Protože fauly většinou způsobují, že se druhý tým dostane do hry a začne hrát dobře,“ prozradil obsah krátkého monologu Paulus.

Ten ani nebyl po zápase nějak moc rozladěný, přestože Gladiátoři prohráli druhé finálové klání za sebou. „Minulý rok to bylo něco úplně jiného. Tam byl problém jinde. Letos jsme bojovali, bojovali, ale jak jsme mladí, tak jsme někdy hloupí. (směje se) Proto ty dvě finálové prohry nespojuji, byly to rozdílné sezony, jiné týmy, hráči… Z minulého roku jsem smutný ještě teď. Po letošním finále si dám pivo a bude to dobré,“ uzavřel sezonu Paulus.