Je proto nasnadě, že Gladiátorům vrcholí příprava. O víkendu ukončili přípravným zápasem proti týmu z nejvyšší soutěže Brno Alligators (0:10) campovou část preseason. Nyní se už bude tým znovu pod vedením hlavního kouče Ondřeje Pauluse zaměřovat na vyladění herních dovedností a detailů.

„Máme v kádru hodně výjimečných talentů a musíme zapracovat na eliminaci zbytečných chyb,“ zhodnotil jediné přípravné utkání Paulus. „Obrana hrála až na jednu chybu výborně. Určitě jsme nikdy nehráli proti tak zkušenému quarterbackovi a vypořádali jsme se s ním lépe, než jsem čekal. Také jsem moc rád, že se na hřiště dostalo všech čtyřicet hráčů, které jsme měli na soupisce. Z utkání máme hodně videomateriálů, které můžeme rozebírat a posunout se zase o kousek dál.“

Gladiátoři vloni obsadili ve třetí lize druhé místo a postoupili o soutěž výš. Druhá nejvyšší soutěže ale letos doznala výrazných personálních změn, zůstaly v ní z loňska pouze Prague Hippos a Ústí nad Labem Blades. Zbylé čtyři týmy, včetně Gladiators, jsou nováčky.

Zajímavý je i herní systém druhé ligy, ze které se nesestupuje. Všech šest týmů je v jedné skupině. Každý z účastníků sehraje celkem osm zápasů, proti třem soupeřům nastoupí dvakrát (doma i venku), proti dvěma soupeřům jen jednou (doma nebo venku). První dva týmy postupují rovnou do finále, ostatním celkům soutěž končí. Na podzim potom budou na programu soutěže juniorů.

Tým z Vysočiny bude nastupovat oproti loňsku v silnější sestavě. Funkcionářům se například podařilo udržet v kádru oblíbeného Joshe Purdieho nebo zkušeného Michala Renga. „Během nejbližších dnů by nás měli posílit další dva zahraniční hráči,“ naznačil manažer týmu Martin Kulha. Podle informací Deníku by se mělo jednat o ještě jednoho Američana a mladého talentovaného hráče ze Španělska.

Gladiátoři zahájí druhou ligu dvojicí venkovních zápasů, na své půdě se poprvé představí 29. dubna proti pražským Mustangům. Domácím hřištěm bude opět jihlavský stadion Na Stoupách.