Gladiátoři postoupili do Czech Bowlu potřetí v řadě. Při své premiéře zdolali Prague Lions. Po loňské repríze se ale radovali Pražané.

Ostravané nastoupí do utkání o Czech Bowl již pošesté. Stejně jako Glads však mají na svém kontě jediný triumf. V roce 1997 skolili Prague Black Panthers. Ti jim naopak dvakrát radost zkazili, jednou potom Prague Panthers a Prague Lions.

Pražané vyklidili pozice

Z výše uvedeného je patrné, že dosud nejvyšší soutěž amerického fotbalu ovládaly téměř absolutně pražské týmy. Jenomže v současnosti byste pražského zástupce v nejvyšší soutěži nenašli.

Vysočina Gladiators v BowlechZdroj: grafika DeníkDvanáctinásobný šampion a vítěz jedenácti Czech Bowlů Prague Panthers se sloučil dvojnásobným mistrem Prague Black Hawks. Nově vzniklý subjekt Prague Black Panthers přidal dalších šest trofejí a odešel do rakouské AFL. (Letos postoupil do semifinále, které je na programu v sobotu.)

Šestkrát triumfovali Prague Lions. Jenomže loňský šampion letos hraje European League a trůn uvolnil.

Ambiciózní nástupci

Do letošního finále tak premiérově postoupily dva mimopražské celky. Pro zajímavost. Jediné dva, které dosud dokázaly prolomit nadvládu celků z hlavního města.

Letošní sezona zatím vychází lépe Steelers. V základní části ani jednou neprohráli, suverénně přešli i přes semifinále. Ve vzájemném zápasu porazili doma i Glads – 34:26.

Každoročním vyvrcholením ligy amerického fotbalu je finálový souboj o Czech Bowl.
KVÍZ: Blíží se finálový Czech Bowl. Co víte o českých týmech amerického fotbalu?

Celek z Vysočiny kromě Steelers padl v sezoně i s Nitrou. „V tom utkání, aniž bych chtěl výkon soupeře podceňovat, nám o moc nešlo. Zkusili jsme proto akci na vítězství, která nám bohužel nevyšla,“ ohlédl se za porážkou 41:42 kouč Matěj Večes.

Ostrava Steelers v JihlavěZdroj: grafika DeníkVe finále se představí dva opravdu nejlepší celky. Odhadovat šance na vítěze je hodně těžké. Favoritem jsou Ostravané, ale… Ostrava Steelers nikdy v Jihlavě, kde se Czech Bowl hraje, nad Gladiátory nevyhrála. „Přijedou určitě dobře připravení,“ uvedl po vítězném semifinále zadák Vysočiny Stanislav Lepič. „Ale to my budeme také!,“ varuje odhodlaně soka.

Czech Bowl se hraje v neděli od osmnácti hodin na stadionu FC Vysočina v Jihlavě.