Vrťas Cup se hraje jako vzpomínkový turnaj na zesnulého mládežnického trenéra SK Jihlava Martina Vrátila. Letos se jej o tomto víkendu zúčastní deset týmů z celé republiky. „Ve hře byla i účast extraligové Hostivaře,“ prozradil předseda pořádajícího SK Jihlava Libor Doležal.

Přehled vítězů:
2019 SK Jihlava
2020 SK Jihlava
2021 HBC Hostivař
2022 HBC Hostivař
2023 České Budějovice

Hostivařští nakonec nepřijedou, Fanoušci se ale přesto mohou těšit na týmy z celé České republiky. Účastníci budou rozděleni do dvou skupin. Ze základních skupin postoupí první čtyři do následného play-off, páté týmy skupin čeká utkání o konečné pořadí.

V předchozích ročnících vždy vítěz své prvenství obhájil. Letos by tak měli na vítězství zaútočit loňští premianti z Českých Budějovic. Velkým adeptem na triumf ale budou i Ježci z Heřmanova Městce, druhý tým první ligy.

Pořádající SK Jihlava ovládl první dva ročníky, v dalších letech vždy bral medaili. „Turnaj bereme jako kvalitní přípravu před jarní částí sezóny,“ prozradil plány pro turnaj trenér Lukáš Staněk. „Budeme zkoušet pár nových hráčů, složení formací, brankáře. Přesto chceme doma hrát o medailové pozice a bavit diváky. Na turnaj se všichni těší a jako domácí tým chceme být co nejdéle ve hře.“

Hokejisté Telče se v Bystřici nad Pernštejnem radovali devětkrát.
Krajská liga. Lední medvědi po derby dotahují Moravské Budějovice, Telč zabrala

První utkání turnaje je na programu v sobotu sedmnáctého února v osm hodin a hrát se bude až do večerních hodin. V neděli se dohrají zápasy ve skupině a poté bude následovat play-off.

Finále je naplánováno na 16.15 hodin. Podrobný rozpis zápasů ve skupině naleznete v naší fotogalerii.