Hokejbalisté byli suverénní

Jihlava – Hokejbalisté SK Toptrans Jihlava se po čtyřech letech stali vítězem východní části I.NHbL mužů. Finálovou sérii s Malenovicemi vyhráli 3:2 na zápasy, když poslední krok udělali tuto sobotu na domácím hřišti. A nebylo to žádné drama, naopak. Jihlava smetl

29.5.2012

Kapitán Jihlavy Roman Smutný se právě raduje ze vstřelení druhé jihlavské branky. Malenovičtí naopak začínají tušit, že sobotní zápas pro ně bude tečkou za letošní sezonou.Foto: Jan Černo

I.NHBL MUŽŮ – SK. VÝCHOD
SK JIHLAVA – MALENOVICE 7:0
(konečný stav finálové série – 3:2)

Do klíčového zápasu finálové série nastoupili domácí aktivně, navíc posíleni dvojicí čerstvých mistrů extraligy Michalem Křížem a Janem Bartejsem.

Malenovický brankář Terna po několika dobrých zásazích poprvé inkasoval po tečované střele Dlabaji. Minutu nato si početné domácí publikum mohlo brankovou radost zopakovat. Spolupráce Bartejse, Smutného i šťastné teče znamenala vedení 2:0. Hosté byli průběhem evidentně zaskočeni a jihlavskému celku nestačili. Navíc v 10. minutě předvedl parádní individuální akci Deveri a Terna kapituloval potřetí.

„První třetina byla pro zápas jednoznačně rozhodující. Povedlo se nám dát dva rychlé góly a to nám dodalo sebevědomí. Soupeř se sice snažil, ale my podali jeden z nejlepších výkonů v obraně a Malenovice jsme drželi daleko od vlastní branky," říká kapitán Jihlavy Roman Smutný.

Raketový start domácích do prostřední patnáctiminutovky, kterou po pár vteřinách gólově otevřel důrazný Bartejs, dala Malenovicím jasně najevo, že žádné drama se na hřišti pod autobusovým nádražím připouštět nebude. Frustrovaní hosté začali faulovat a jednu z nabídnutých přesilovek využil přesně pálící Šerý.

Na začátku třetího dějství si oba celky postupně zahrály přesilové hry, ani jeden z nich ale neuspěl. Až ve 39. minutě vyzval Bartejs ke skórování Vávrů a ten se trefil mezi betony Terny. Chvali nato uzavřel gólový účet Střecha.

Pak už mohly propuknout zasloužené vítězné oslavy jihlavského celku, který v pátek odcestuje do Karviné, kde se s místním celkem a KOVO Praha střetne v baráži o dvě postupová místa do extraligy. „Sice jsme zase po letech konečně dosáhli na vítězství v první lize, naším jasným cílem je ale postup do extraligy. Bez něj je celá předchozí práce zapomenuta. V Karviné nás nečeká nic lehkého. ale my se nemáme čeho bát. Pokud podáme výkon jako v sobotu, věřím, že v našich silách je vrátit do Jihlavy po dlouhých letech nejvyšší soutěž," burcuje před vrcholem sezony Smutný.

Branky a nahrávky: 6. Dlabaja (Danko, Střecha), 7. Smutný (Bartejs), 10. Deveri, 16. Bartejs (Vávrů), 28. Šerý (Třetina, Danko), 39. Vávrů (Bartejs, Gregor), 40. Střecha (Danko). Vyloučení: 9:16. Využití: 2:0. Střely: 45:27. Třetiny 3:0, 2:0, 2:0. SK Toptrans Jihlava: Humlíček (Peschout) – Šerý, Homola, Blaško, Gregor, Dlabaja, Zelený, Pekárek, Došek, Kříž – Střecha, Danko, Píbil, Vávrů, Třetina, Bartejs, Brázda, Smutný, Jobák, Deveri, Javorka.

ŠTĚPÁN BRÁZDA

Autor: Redakce

29.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Jan Tecl, lídr ODS na Vysočině.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Oddělení interního pavilonu jihlavské nemocnice lze nyní rozeznat i podle barev.
5

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Ostudný výkon. Jihlavští fotbalisté s klokany zcela propadli

Jihlava - To se tedy moc nepovedlo. Fotbalová Vysočina se utápí v žalu. Místo útoku na premiérovou prvoligovou výhru nad Bohemians 1905 domácí hráči zaspali začátek, po dvaceti minutách hry prohrávali o tři branky, a nakonec zaslouženě odešli poraženi 2:4 (0:3).