V prvních dvou kolech Jihlava nezískala ani bod, tuto mizernou bilanci tak musí v nejbližších utkáních změnit. „Všichni víme, v jaké jsme situaci. Začátek soutěže nám ukázal, že máme problémy, kterých se musíme vyvarovat. Musíme hrát zodpovědněji, důsledněji a vyvarovat se zbytečných vyloučení. Přesto bych byl rád, kdybychom o víkendu uhráli čtyři body," neskrývá ambice kapitán jihlavského týmu Roman Smutný.

Především první souboj však bude pro domácí velmi složitý. Představí se v něm totiž proti úřadujícímu extraligovému mistrovi. „Nečeká nás nic jednoduchého. Pokusíme se Vlašim nějakým způsobem zaskočit, budeme bojovat a snad uspějeme," tvrdí Smutný.

Jindřichův Hradec by měl být pro SK Toptrans přece jenom přijatelnějším soupeřem. „Budeme hrát aktivní, nátlakový hokejbal a zkusíme to umlátit. Musíme jít dravě do brány, snažit se vybojovat nějaké přesilovky, které bychom chtěli využívat," spřádá taktické plány kapitán.

Jihlavský tým by chtěl na zápas přilákat co nejvíce diváků. „Lidé uvidí, kam se za tu dobu extraliga posunula. Za nás můžu slíbit, že necháme na hřišti všechno a pokusíme se v obou utkáních uhrát co nejlepší výsledek," říká před víkendovými zápasy, které shodně začínají ve 14 hodin, Smutný.