I. LIGA MUŽŮ

MOST – SK JIHLAVA 1:5

Most měl velkou motivaci, protože mu šlo o postup mezi šestnáctku, ale i hosté měli o co hrát. Dál pošilhávali po druhém místě, a to bylo na hřišti znát. Jihlavským patřil úvod třetiny, ale první branku dali až v jejím závěru při přesilové hře, kterou zužitkoval Brázda.
Domácí navíc pykali za další nedisciplinovanost hned na začátku prostřední části. Početní výhodu tentokrát zúročil Smutný. Blízko ke gólu měl Fiala, který ale trestné střílení zakončil jen do tyče. Na 3:0 vzápětí zvýšil Brázda, který doklepl Jobákovu odraženou střelu do sítě. Poté překonal Kocha domácí Kopýtko, a vykřesal naději. Jenže výběr SK nechtěl připustit drama a ještě do přestávky se nadvakrát prosadil Smutný. Vítěznou tečku udělal v závěrečné části Brázda, který svým gólem zkompletoval hattrick.
Branky a nahrávky: 25. Kopýtko – 13. Brázda (Jobák, Fiala), 16. Smutný (Jobák), 22. Brázda (Jobák, Sobotka), 28. Smutný (Harasim, Jobák), 35. Brázda (Sobotka, Fiala). Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:3. Střely: 27:25. Třetiny 0:1, 1:3, 0:1.

N. STRAŠECÍ – SK JIHLAVA 6:1

Domácí potřebovali vyhrát, aby proklouzli do play-off, a tato touha byla na jihlavské hráče až příliš. Přestože byli hosté v roli jasného favorita, na hřišti to byla především partie Nového Strašecí. Brankář Bártů byl v permanenci a na střelu Wittmayer mezi betony nestihl včas zareagovat. V závěru třetiny se ještě prosadil v přesilové hře Douša, naopak hosté dlouhou dvojnásobnou početní výhodu zahodili!

A to je mrzelo, protože ve 23. minutě zvýšil po brejku Krištof na 3:0. Vzápětí sice Trybuček snížil přesnou ránou, ale po půlminutě to bylo znovu o tři góly, protože nikdo nedokázal uhlídat Kmetě.

Jihlava hrála druhé housle i v poslední třetině, takže se nebylo čemu divit, že si domácí zaslouženou výhru pojistili ještě dvěma góly.

„Sobotní zápas jsme odehráli až na několik výpadků jak jsme chtěli, ve Strašecí jsme ale bohužel zcela vyhořeli. S rychlonohými domácími jsme dokázali držet krok jen část zápasu, navíc jsme se opět dopustili mnoha chyb, které soupeř potrestal. Nakonec to dopadlo tak, že se právě se Strašecím potkáme v osmifinále, a my se musíme z dnešního výkonu ponaučit. Pokud chceme postoupit, a to chceme, musíme předvést výrazně lepší výkon," hodnotí trenér jihlavských hokejbalistů Lukáš Staněk.

Branky a nahrávky: 10. Wittmayer, 13. Douša, 23. Krištof, 24. Kmeť, 31. Duchoň, 37. Šilhavý – 24. Trybuček (Fejt, Habermann). Rozhodčí: Cícha, Kasner. Vyloučení: 3:4, navíc Habermann (Jih) 10. min OT. Využití: 2:0. Třetiny 2:0, 2:1, 2:0. Střely na branku: 43:23. SK Jihlava: Koch (proti Strašecí Bártů) – Sobotka, Harasim, Habermann, Gregor, Vilímek – Fiala, Růžička, Trybuček, Brázda, Smutný, Jobák, Fejt, Boháček, Král .

1. Rakovník 23 20 2 0 1 121:29 64
2. Opava 23 16 1 2 4 78:37 52
3. SK JIHLAVA 23 15 1 0 7 88:52 47
4. Dobřany 23 13 3 0 7 98:56 45
5. Teplice 23 12 3 2 6 80:44 44
6. Přelouč 23 13 1 3 6 82:51 44
7. J. Hradec 23 14 0 1 8 99:73 43
8. Polička 23 13 1 2 7 83:54 43